مشاور عالی نظامی فرمانده کل قوا تاکید کرد: مسئولان در قبال مردم مسئولندو باید با تدبیر و اندیشه کارشناسی نسبت به ساماندهی هر چه سریع‌تر این مشکلات اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سرلشکر حسن فیروز آبادی  مشاور عالی نظامی فرمانده کل قوا در آئین اختتامیه هفتمین جشنواره استانی شعر دفاع مقدس و اولین جایزه ادبی یوسف که به میزبانی دارالعبادهبرگزار شد، با اشاره به توانمندهای تیپ الغدیر یزد در هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: رزمندگان یزدی با ایثارگری‌های مثال زدنی در دوران دفاع مقدس خاطره خوشی را برای فرماندهان و ملت ایران بجا گذاشتند.

وی با بیان اینکه امنیت امروز کشور مدیون خون شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است، افزود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا نقش مهمی در حراست از دستاوردهای انقلاب ایفا می‌کند.

مشاور عالی نظامی فرمانده کل قوا جهاد در راه خدا را رسم پیروان مکتب ناب محمدی دانست و بیان کرد: عزت امروز ایران اسلامی بین کشورهای منطقه به واسطه نهادینه شدن روحیه ایثار و جهاد در قلب و تفکر ملت ایران است.

فیروزآبادی با اشاره به وجود حائز اهمیت مدافعان حرم، گفت: رزمندگان مدافع حرم به مردم جهان ثابت کردند که جوانان امروز انقلاب همچون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و شهدای انقلاب با بصیرت لازم و اعتقادی فولادی از ارزش‌های دینی و الهی پاسداری می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه انقلاب اسلامی برکات زیادی به همراه داشته است، تصریح کرد: بعد از انقلاب و دوران دفاع مقدس ملت ما به این درک رسیدیم که جهاد است که کشور، اسلام و قرآن را حفظ می‌کند.

وی با بیان اینکه توسعه فرهنگی ناشی از تفکر ایثار و شهادت از جمله دستاوردهای حائز اهمیت انقلاب اسلامی در ایران است، ادامه داد: دستاوردهای علمی، فناوری، نظامی و آموزشی از جمله محصولات انقلاب به واسطه روحیه جهادی است.

وی توان نظامی ایران در مقابله با استکبار جهانی را یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب دانست و بیان کرد: ملت ایران باید بدانند اگر رزمندگان مدافع حرم در سوریه و عراق با داعش نمی‌جنگیدند، امروز در استان یزد هم باید درگیر جنگ با داعش‌ها می‌بودیم. مدافعان حرم نماد بارز بصیرت و ولایت‌مداری ملت ایران هستند.

مشاور عالی نظامی فرمانده کل قوا با اشاره به توطئه‌های شوم مستکبران علیه انقلاب اسلامی و ارزش‌های دینی، اظهار کرد: همه بدانند، انقلاب با قدرتی بیشتر از قبل به پیش می‌رود و با بصیرت الهی دشمنان خود را سرکوب خواهد کرد.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، تاکید کرد: مسئولان در قبال مردم مسئولند و باید با تدبیر و اندیشه کارشناسی نسبت به ساماندهی هر چه سریع‌تر این مشکلات اقدام کنند.

سرلشکر فیروزآبادی سو مدیریت و توطئه‌های استکبار را دو عامل جدی بروز مشکلات اقتصادی و معیشتی امروز دانست و خاطرنشان کرد: تبعیت از ولایت فقیه و ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی تنها راه رفع مشکلات امروز است.