موج

سخنگوی وزارت کشور:

سخنگوی وزارت کشور گفت: بنا‌های دستگاه‌های خدماتی و عمومى باید در زمان وقوع حوادث از استحکام کافی برخوردار باشند، متاسفانه گاهی اوقات در هنگام وقوع سیل و زلزله و سایر حوادث طبیعی مشاهده شده که بنا‌های تازه ساخت دچار آسیب‌های جدی و یا تخریب شده اند که این موضوع به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به وقوع سیل در برخی از استان‌های کشور گفت: بلافاصله پس از این حوادث دستورات لازم جهت بسیج امکانات برای امداد و کمک رسانی به مردم مناطق حادثه دیده صادر شد.
 
وی افزود: استانداران نیز از ابتدای وقوع این حوادث به جد پیگیر امور آسیب‌دیدگان بودند و امکانات لازم را جهت اسکان اضطراری فراهم کردند. همچنین سایر اقدامات لازم جهت ارزیابى و جبران خسارت‌ها انجام خواهد شد.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه بنا‌های دستگاه‌های خدماتی و عمومى باید در زمان وقوع حوادث از استحکام کافی برخوردار باشند، اظهار کرد: متاسفانه گاهی اوقات در هنگام وقوع سیل و زلزله و سایر حوادث طبیعی مشاهده شده که بنا‌های تازه ساخت دچار آسیب‌های جدی و یا تخریب شده اند که این موضوع به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

قائم مقام وزیر در امور مجلس و هماهنگى استان‌ها با اشاره به تکلیف جدید وزارت کشور برای استانداران که در جلسه امروز شورای معاونین این وزارتخانه تصمیم‌گیری شد، تصریح کرد: استانداران موظف خواهند بود پس از وقوع مخاطرات طبیعى مثل سیل و زلزله ضمن بررسى بناهایى که با استفاده از منابع بیت‌المال ساخته شده و به دلیل عدم برخوردارى از استانداردهاى لازم تخریب شده‌اند، با سازندگان، ناظران و مسئولان اجرایی دستگاههاى مرتبط برخورد قانونی به عمل آورند.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها