سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 98 کل کشور گفت: کمیسیون تلفیق مصوب کرد که قیمت حامل‌های انرژی اعم از بنزین، نفت و گاز و... نه در قیمت و نه در نحوه توزیع هیچ تغییری نسبت به سال ۹۷ نداشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد مهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 98 کل کشور، در نشست خبری امروز، اظهار کرد: کمیسیون تلفیق در جلسه بعداز ظهر دیروز و صبح امروز به دلیل اهمیت تبصره ۱۴ که قیمت‌ های حامل‌ های انرژی، یارانه و مباحث دیگر، به این تبصره پرداخت.

وی افزود: کمیسیون تلفیق مصوب کرد که قیمت حامل‌های انرژی اعم از بنزین، نفت و گاز و... نه در قیمت و نه در نحوه توزیع هیچ تغییری نسبت به سال ۹۷ نداشته باشد.

مفتح تصریح کرد: عمده مواردی که در لایحه دولت آمده بود، تصویب شد؛ تغییرات مختصری در آن انجام گرفت که برخی از آن‌ها تاثیرات قابل توجهی از نظر میزان تاثیر گذاری به ویژه در اقشار محروم جامعه دارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: در ردیف‌هایی از جدول تبصره ۱۴، در قسمت هزینه‌ها و پرداخت یارانه ها، کمک‌هایی برای آموزش و پرورش و مدارس در نظر گرفته شده است از جمله ۶۰ میلیارد تومانبرای کمک به هزینه گاز مصرفی مدارس در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت، ۳۰ میلیارد تومان برای کمک به هزنیه برق مدارس و همچنین ۱۰ میلیارد تومان برای کم به هزینه‌های آب مدارس در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.

افزایش ۲۰ درصد دریافتی خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی

مفتح افزود: مقرر شد در مورد هزینه‌های منابعی که برای کاهش فقر مطلق خانوار‌ها که دولت ۷ هزار میلیارد تومان تصویب کرده بود؛ در کمیسیون تلفیق به هفتاد و یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به آن افزایش یافت؛ به این ترتیب دریافتی تمامی خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی به میزان ۲۰ درصد نسبت به سال ۹۷، افزایش پیدا کرد.

نماینده تویسرکان گفت: همانگونه که دولت پیش بینی کرده بود؛ یارانه نان و خرید تضمینی گندم به میزان ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تعیین شد.

وی افزود: سهم بیمه دولت برای اقشار خاص از جمله رانندگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری و ۲۰ درصد افزایش کمکی که رزمندگان معسر باید پرداخت می‌شد، در تبصره ۱۴ و بخش یارانه‌ها افزایش یافت؛ علاوه بر اینکه ۲۰ درصد به دریافتی رزمندگان معسر از این محل اضافه می‌شود، سازمان بیمه خدمات درمانی نیرو‌های مسلح مکلف شد که به آن‌ها دفترچه بیمه بدهد تا آنان از خدمات بیمه از طریق آن دفترچه استفاده کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: کمیسیون تلفیق وارد تبصره ۱۵ شده است و تلاش می‌کند که تا پایان هفته جاری، گزارش خود را تقدیم مجلس کند