مدیر آموزش و پرورش کوهرنگ با تشریح ماجرای اعتراض معلمان این شهرستان به عملکرد صدا و سیما و برخی از رسانه ها گفت: فیلم تنبیه عجیب دانش آموز کوهرنگی با هدف اعتراض به صدا و سیما ضبط و پخش شده است!

به گزارش خبرگزاری موج، فیلم تنبیه عجیب دانش آموز کوهرنگی در فضای مجازی اعتراض های زیادی به همراه داشته است.

این فیلم توسط خبرگزاری موج منتشر شده و در فیلم فوق، معلم تعدادی از دانش آموزان را به صف کرده و به یکی از آنها تکه چوبی  داده و می گوید: "چون شما درس نخوانده اید، پس من باید تنبیه شوم" و دانش آموزی را مجبور می کند که معلم خود را تنبیه کند!

در این فیلم صدای گریه دانش آموز به وضوح دیده می شود.

در همین رابطه خبرنگار موج با زمانپور فرماندار کوهرنگ تماس گرفت و وی اعلام کرد که موضوع در دست بررسی است.

همچنین خبرنگار ما با کوروش اکبری مدیر آموزش و پرورش کوهرنگ تماس گرفت و از وی درباره صحت و سقم ماجرا پرسید.

اکبری در پاسخ گفت: چند روز قبل مدیر یکی از مدارس کوهرنگ به دلیل اینکه در جیب دانش آموز خود چاقو می بینید، یک ضربه با شلنگ به دست این دانش آموز می زند. البته این اقدام صد در صد خلاف قانون بوده و به هیچ عنوان مورد تایید ما نیست و مدیر متخلف از دانش آموز عذرخواهی کرده است.

وی افزود: بلافاصله عکس و فیلم این اقدام توسط صدا و سیما منتشر می شود و جو بسیار بدی علیه معلمان زحمتکش در رسانه ها به راه می افتد و به همین دلیل برخی از معلمان کوهرنگ در اعتراض به صدا و سیما خواستند کاری انجام دهند و این فیلم به نوعی اعتراض آنها را نشان می دهد!

مدیر آموزش و پرورش کوهرنگ در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه شما این اقدام معلمان را تایید می کنید؟ گفت: ما تایید نمی کنیم، اما به هر حال شان معلم در کوهرنگ به شدت تخریب شده است. معلمی که در سرما و گرما تلاش می کند و چند ماه است که مدارس ما گاز و سوخت و وسائل گرمایشی ندارند، به خاطر یک تنبیه چنین جوی را علیه او به راه بیاندازیم، صحیح نیست.

اکبری ادامه داد: این معلم می خواست به نوعی اعتراض خود را به عملکرد صدا و سیما و رسانه ها نشان دهد و بگوید که شما ارزش معلم را از بین بردید، به همین دلیل از دانش آموز خود می خواهد که او را تنبیه کند!

وی در پاسخ به پرسش مجدد خبرنگار موج مبنی بر اینکه این اظهارات شما به معنی تایید کار معلم خاطی است، گفت: من تایید نمی کنم، فقط می گویم به خاطر یک تنبیه نباید دنیا را خبر کرد. این اخبار ارزش معلم را پایین می آورد.

مدیر آموزش و پرورش کوهرنگ در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه برفرض اقدام معلم کوهرنگی اعتراضی بوده، آیا با این شیوه ارزش معلمان بیشتر می شود؟ گفت: ما چنین رفتاری را قبول نداریم و به همین دلیل معلم فوق را به کمیته تخلفات معرفی کرده و باید طبق قانون با وی برخورد شود.

اکبری متذکر شد: این اتفاق ناخوشایند در یکی از مدارس روستایی کوهرنگ رخ داده و معلم به کمیته تخلفات معرفی شده است. ضمن اینکه معلم فوق دارای قرارداد رسمی با آموزش و پرورش است.