جانشین فرمانده کل ارتش گفت: دشمن هنگامی که میلیاردها دلار برای این فضا خرج می کند، یعنی برای تخریب اذهان و افکار عمومی برنامه دارد، لذا اگر سواد رسانه ای و علم این حوزه نباشد صد درد صد تحت تاثیر خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر سرتیپ محمد حسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش در گردهمایی بسیجیان کوی‌های سازمانی ارتش اظهار کرد: حضور بسیجیان برای پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی در فضای مجازی امری حیاتی و مهم است.

جانشین فرمانده کل ارتش افزود: عزیزان امروز دشمن از طریق فضای مجازی می خواهد محیط را غبارآلود و غیر شفاف کند، تا جای حق و باطل با یکدیگر عوض شود؛ چراکه در این محیط دشمن می تواند اولا ارزش ها و در مرحله بعدی نظام را به طور کلی تغییر دهد.

وی بصیرت را یکی از مهمترین راهکارهای مقابله با ترفندهای دشمن در عرصه فضای مجازی عنوان کرد و افزود: ما با داشتن بصیرت می توانیم با چشم بینا حقیقت را از میان گرد و غباری که دشمن ایجاد کرده دریابیم و در مسیر صحیح گام برداریم.

جانشین فرمانده کل ارتش، گفت: امام باقر می فرماید «دین اسلام بر پنج پایه استوار است، اول نماز، دوم روزه، سوم زکات، چهارم حج و پنجم هم ولایت است» و در واقع ولایت کلید ورود به موارد دیگر است.

وی ادامه داد: بصیرت یعنی اینکه ما فهم درستی از مسائل داشته باشیم، لذا اگر فهم سیاسی و دینی مناسبی نداشته باشیم امکان دارد به اسم دین حتی مسیر را اشتباه برویم.

دادرس افزود: ما اگر بصیرت داشته باشیم در هیچ عرصه ای اجازه قدرت‌نمایی به دشمن را نخواهیم داد. بصیرت می تواند ما را در مقابله با دشمن در فضای مجازی بدون اینکه تحت تاثیر القائات آنان قرار بگیریم واکسینه کند.

وی دشمن شناسی را یکی از پارامترهای بصیرت عنوان کرد و افزود: ما باید آگاهانه در عرصه فضای مجازی حضور پیدا کنیم و توانمندی های خود را در حوزه دینی، اعتقادی، سیاسی و اقتصادی ارتقا دهیم.

جانشین فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه باید با تخصص وارد فضای مجازی شویم، گفت: اگر در این حوزه به خوبی و با تخصص و معلومات روز وارد نشویم بیش از آنکه بخواهیم تاثیرگذار باشیم، تاثیرپذیر خواهیم بود و این همان چیزی است که دشمنان می‌خواهند.

وی افزود: دشمن هنگامی که میلیاردها دلار برای این فضا خرج می کند، یعنی برای تخریب اذهان و افکار عمومی برنامه دارد، لذا اگر سواد رسانه ای و علم این حوزه نباشد صد درد صد تحت تاثیر خواهیم بود.

دادرس در پایان خاطر نشان کرد: امروز دشمن حتی در حوزه جنگ سخت هم با مبانی نرم افزاری مدیریت شده پیش می‌رود؛ حضور عالمانه شما باید دشمن را مایوس و دوستان را امیدوار کند.