فرمانده کل سپاه گفت: محور اصلی انجام ماموریت‌های سپاه مردم هستند. امروز قریب به ۲۰ هزار بسیجی در حال کمک به نیروی زمینی برای برقراری امنیت هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز طی سخنانی در مراسم افتتاح ۵۴۰۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه، گفت: نیروی زمینی سپاه امروز با اقتداری بی‌نظیر برای دفاع از مرز‌های کشور و انقلاب اسلامی در راه برقراری امنیت کشور در سخت‌ترین شرایط و سخت‌ترین مناطق کشور که برای ایجاد ناامنی مستعد است، در حال تلاش است که این تلاش‌ها نتایج قابل توجهی داشته است.

وی افزود: با رویکرد مردم‌داری و استفاده از مردم، برقراری امنیت و رفع محرومیت در دستورکار جدی نیروی زمینی سپاه قرار دارد و مجموعه امکانات استان‌های جنوب‌شرق و شمال‌غرب در خدمت برقراری امنیت قرار گرفته است.

سردار جعفری در ادامه اظهار کرد: محور اصلی انجام ماموریت‌های سپاه مردم هستند. امروز قریب به ۲۰ هزار بسیجی در حال کمک به نیروی زمینی برای برقراری امنیت هستند.

فرمانده کل سپاه گفت: اقدامات دیگری نظیر انسداد مرز و مسائلی در آن سوی مرز‌ها وجود دارد که باید با کمک دولت صورت بگیرد که امیدواریم انگیزه لازم برای این کار در دولت بوجود آید. هر چند بعد از انقلاب اقدامات فراوانی برای رفع محرومیت‌ها شده است، ولی باز هم می‌بینیم که محرومیت وجود دارد.

وی با بیان اینکه رشد طبقه متوسط در کشور ما چشمگیر است عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که در کشور ما وجود دارد سبک و روش توسعه است. زیرا این توسعه غربی است و‌بجای توسعه باید بگوییم پیشرفت اسلامی و اگر اینگونه شد سرعت رفع محرومیت در کشور ما بیشتر می‌شود.

فرمانده کل سپاه گفت: آنچه امروز بسیج و سپاه در همه استان‌ها انجام می‌دهد یک نوع کمک به وظیفه دولت است. اگر بتوانیم دو اقدام اساسی را انجام دهیم این رفع محرومیت‌ها سرعت می‌گیرد. اگر مطالبه کری از دستگاه‌های اجرایی کشور در دستور کار ما قرار نگیرد این محرومیت زدایی سرعت نمی‌گیرد. ما برای محرومیت زدایی از بودجه‌های خودمان استفاده می‌کنیم و با این روش هرچه تلاش کنیم محرومیت رفع نمی‌شود و حتما دولت و دستگاه‌های اجرایی باید پای کار بیایند.

سرلشکر جعفری ادامه داد: برای رفع محرومیت باید موضوع توانمند سازی و اشتغال مردم مورد توجه قرار گیرد و ایجاد بازار مناسب برای فروش محصولات می‌تواند توسط قرارگاه‌های محرومیت زدایی انجام شود. اگر این اقدامات همراه با مطالبه گری ادامه پیدا کند شاهد رفع محسوس محرومیت‌ها در آینده خواهیم بود.

وی عنوان کرد: در چهل سالگی انقلاب و از ۱۲ بهمن ۴۰ هزار پروژه محرومیت زدایی سپاه آغاز می‌شود که امیدواریم ظرف مدت ۶ ماه به پایان برسد و در اوایل سال ۹۸ به بهره برداری برسد.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه ما در حال جنگ اقتصادی با دشمن هستیم گفت: اگرما به منابع خودمان و روش‌های بومی ایرانی و اسلامی اتکا کنیم بدون تردید خیلی بهتر از وضع موجود می‌توان مشکلات را حل کرد، در چهل سالگی انقلاب با وجود این همه دشمنی‌ها و تلاشی که دشمنان برای رفع نشدن مشکلات می‌کنند؛ ایران اسلامی به صورت متحد و یکپارچه سختی‌ها را تحمل می‌کند و لطف عنایت الهی هم شامل حال مردم می‌شود.

وی تصریح کرد: همه امکانات دشمن بسیج شده تا اقدامات مثبت جمهوری اسلامی را وارونه نشان دهد، اگر این پیشرفت‌هایی که در کشور صورت گرفته با عدالت همراه بود شاهد همین مقدار از محرومیت‌ها هم نبودیم.