موج

محمد هاشمی در دومین سالگرد درگذشت هاشمی رفسنجانی بیان کرد:

محمد هاشمی در دومین سالگرد درگذشت هاشمی رفسنجانی بیان کرد: میراث آیت الله هاشمی همین حفظ نظام، وحدت و عظمت ملت ایران است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، محمد هاشمی برادر مرحوم هاشمی رفسنجانی در دومین سالگرد رحلت ایشان ضمن بیان اینکه دوسال است شخصیتی که در تاریخ پر فراز و نشیب ایران خوش درخشید و عمر پربرکت خود را برای نظام و ایران صرف کرد رخ در نقاب خاک کشیده است، اظهار داشت: میراث آیت الله هاشمی همین حفظ نظام، وحدت و عظمت ملت ایران است؛ مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی وحدت و دوری از افراط و تفریط دغدغه همیشگی اش بود.

وی افزود: آیا وقت آن نیست که اهداف آن بزرگ مرد تاریخ را تحقق بخشیم و وحدت جناح های مختلف کشور را حفظ کنیم و آتش تفرقه که میراث آمریکا و انگلیس است را خاموش کنیم.

هاشمی با بیان اینکه اکنون ما مانده‌ایم و میراث ایشان که حفظ نظام و وحدت ملت ایران است خاطرنشان کرد: امام(ره)، آیت‌الله هاشمی را ناصح نظام نامیدند. اعتدال و میانه‌روی دغدغه همیشگی‌آقای هاشمی بود و منافع ملی را بر منافع گروهی ترجیح می‌داد.

وی افزود: دوسال است جای خالی اسطوره و بزرگ مرد تاریخ ایران در لحظه لحظه تاریخ مان خالی است و صفحه‌های تاریخ فراموش نخواهد کرد که وی چگونه برای هم قطاران مبارز فرصت‌هایی فراهم کرد. رنج دیده راه پر خطری بود که از آن افتخار و آبرو گرفت آنقدر که انقلاب از پشتوانه او پا گرفت.

محمد هاشمی ضمن بیان اینکه اکنون با میراث وی چی کنیم که یاد خردادهای خونین و بهمن‌‌های باشکوه و شب‌های آتش و دود دارد اظهار داشت: آیا وقت آن نیست به میراث وی که وحدت نظام بین جریان‌های سیاسی بود، عمل کنیم. هاشمی زنده است همانطور که امام گفت، نه آنطور که بنگاه سخن پراکنی انگلیس و عوامل فریب خورده‌اش می‌گویند هاشمی زنده است چون انحراف زنده است.

ادامه دارد...

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها