موج

سردار نقدی:

معاون فرهنگی سپاه پاسداران گفت: امروز انقلاب به سطحی رسیده که اگر مردم تصمیم بگیرند، می‌توانند دولت را هم عوض کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در دومین همایش سراسری راویان انقلاب و دفاع مقدس، اظهار کرد: پس از حادثه عاشورا بسیاری در مورد امام حسین (ع) سخن گفتند، ولی امام خمینی (ره) در عین گفتن از مصیبت امام حسین، توانست یزید و امام حسین زمان را نیز به مردم نشان دهند. امروز نباید هدف اصلی را در روایت‌گری گم کرد. امروز از روایت گری باید برای تبیین مثال آن اتفاق در کشور بیان کرد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی بسیار استثنایی است، چون حادثه‌ای کم نظیر در دنیاست. سال‌ها پادشاهان سفاک و دروغگو بر کشور حکومت می‌کردند. شاه‌ها بی سواد بودند، یکی از آن‌ها همین رضا شاه پهلوی بود. رضا خان انقدر بی بوته بود که تا آخر حکومتش نتوانست نوشتن بیاموزد. این در حالی بود که در کشور ادبا و علما بسیار بودند. در زمان رضا خان همه سربازان با لباس شخصی فرار کردند.

معاونت فرهنگی سپاه پاسداران گفت: مردم ایران در تمام اعصار بسیار دانا بودند؛ لذا دربرابر ظلم شاه‌ها بسیار قیام کردند، ولی شکست می‌خوردند. در برهه‌ای هم به علت ظلم بسیار پادشاهان، مردم از حکومت ناراضی بودند و انگیزه‌ای برای دفاع از مملکت خود نداشتند. پادشاهان در دوره‌های مختلف تنها باعث کوچک شدن ایران شدند، آخرین آن هم محمد رضا پهلوی بود که بحرین را واگذار کرد و امروز ظلمی که بر مردم این کشور وارد می‌شوند از باب آن حرکت محمد رضا شاه بود.سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران

امروز افتخار نظاماین است که شخصیت و شان مردم را به آن‌ها برگردانده است

وی ادامه داد: مردم ایران بعد از انقلاب حق رای پیدا کردند. مردم به خاطر انگیزه‌ای که پیدا کرده بودند، بسیار در برابر ارتش عراق ایستادگی کردند. نظام اسلامی برای مردم کرامت قائل بود. امروز افتخار نظام اسلامی این است که شخصیت و شان مردم را به آن‌ها برگردانده است. این مکتب باعث می‌شود که فرمانده ماسک خود را به بسیجی بدهد و خود شهید شود. این فداکاری در جهان بی نظیر است. قله تمام انقلاب‌های جهان نهضت پیامبر اعظم (ص) بود. آن انقلاب هم بعد از شهادت حضرت علی به دست پادشاهان افتاد. انقلاب فرانسه هم برای بار اول بعد از دو سال شکست خورد و دوباره با گیوتین قیام کردند و مخالفان خود را سرکوب کردند.

امروز تهاجم فرهنگی دشمن علیه انقلاب اسلامی بسیار زیاد است

معاونت فرهنگی سپاه درباره هجمه‌ها علیه انقلاب اسلامی در آستانه ۴٠ سالگی انقلاب اسلامی اذعان کرد: امروز انقلاب ما با اینکه نه شرقی، نه غربی بود به چهل سالگی رسیده است. ما در ابتدای انقلاب از چندین جهت درگیر جنگ بودیم. امام در وصیت نامه خود هم بسیار به توطئه‌ها و نقشه‌های دشمن اشاره کرده‌اند. امروز می‌بینید که هنوز هم توطئه‌های دشمن پایان نیافته است. امروز تهاجم فرهنگی دشمن علیه انقلاب اسلامی بسیار زیاد است. در تاریخ می‌بینیم که آمریکا علیه شوروی یک رادیو برای تهاجم فرهنگی به انقلاب شوروی داشت. امروز ۲۷۵ رادیو و تلویزیون برای استحاله فرهنگی مردم انقلابی ایران وجود دارد. عده‌ای امروز تنها در تلاش برای تفرقه شیعه و سنی هستند. برخی از آن‌ها به دنبال اختلاف قومی هستند. برخی تنها به ایجاد شبهه اعتقادی تلاش می‌کنند.سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران

نقدی همچنین در خصوص تهاجم‌ های اقتصادی تصریح کرد: امروز یکی از تلاش‌های بزرگ استکبار جهانی این است که فشار اقتصادی را بسیار زیاد کند و در جا‌هایی به گفته خودشان تحریم‌های فلج کننده بر علیه ما تصویب کردند. امروز پس از چهل سال مقاومت در برابر این توطئه‌ها حتی اگر تنها مقاومت کرده و استقلال خود را هم حفظ کرده باشیم، کفایت می‌کند.

وی افزود: در صورتی که شاهدیم در بسیاری از حوزه‌ها پیشرفت بسیاری هم داشته‌ایم. امروز انقلاب به سطحی رسیده که اگر مردم تصمیم بگیرند، می‌توانند دولت را هم عوض کنند. امروز هیچ نقطه کوری در انقلاب اسلامی وجود ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها