موج

نماینده جدید دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق با ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در محل سفارت کشورمان دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج،  ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق در این دیدار با خوشامدگویی و تبریک به مناسبت مسئولیت جدید هینیس پلاسخارت به عنوان نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور عراق و آرزوی موفقیت برای او در مسئولیت جدید، به رسالت سنگینی که بر دوش سازمان ملل و نماینده دبیرکل برای کمک به مردم عراق وجود دارد، اشاره کرد و از نماینده ویژه دبیرکل خواست تا حقایق مربوط به شرایط و تحولات عراق را در گزارش‌های خود به مقامات و ارکان ذیربط سازمان ملل منعکس کند.

جینین هینیس پلاسخارت نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل هم با تشکر و ابراز خرسندی از فرصت به دست آمده برای دیدار با سفیر ایران، به علاقمندی مجموعه تحت مسئولیت خود برای همکاری و داشتن ارتباطی نزدیک با سفارت ایران اشاره کرد و خواستار اطلاع از نقطه‌نظرات سفیر ایران در مورد تحولات عراق و منطقه شد.

هینیس پلاسخارت در ادامه تاکید کرد: از روابط عمیق دو ملت و کشور همسایه ایران و عراق با یکدیگر، کاملا آگاه است و به منظور انجام بهتر وظایف محوله به خود از سوی سازمان ملل، علاقمند است در اولین فرصت ممکن دیداری از تهران داشته باشد.

ایرج مسجدی هم  از پیشنهاد سفر نماینده جدید دبیرکل سازمان ملل به ایران استقبال و بر ضرورت همکاری طرفین برای کمک به کشور و ملت عراق تاکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها