موج

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری:

امام جمعه موقت تهران گفت: بهمن ماه امسال متفاوت از سالهای گذشته خواهد بود و امسال چهلمین سال انقلاب اسلامی است و مردم بر مدار امامت و ولایت جشن پیروزی خود را خواهند گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری، امام جمعه موقت تهران  در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه تهران ، گفت: از مصادیق بسیار رعایت تقوای الهی، عمل به فرمان خداوند متعال است در زمانی است که پروردگار بندگان را به عبودیت دعوت می‌کند و این دعوتی مشفقانه و الهام بخش است.

وی با بیان اینکه نماز جمعه نقش مهمی در شکل‌گیری شخصیت مومنان و جامعه اسلامی دارد، تصریح کرد: گفته شده است که وقتی برای شرکت در نماز جمعه دعوت شدید و اذان نماز جمعه به گوش شما رسید و فراخوان برای شرکت در این ضیافت معنوی را دریافت کردید، شتاب کنید و معطل نشوید و مشفقانه و عاشقانه برای انجام فرمان الهی و شرکت در میهمانی حضرت حق حاضر شوید.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با بیان اینکه روز جمعه از عید قربان و عید فطر هم برتر است، تصریح کرد: خداوند این روز را برای مسلمین عید قرار داد تا مشتاقانه برای دریافت عیدی و جایزه خود به مصلی‌ بشتابند.نماز جمعه تهران - ۱۴ دی ۱۳۹۷

باید مواظب باشیم که امر دیگری مانع شرکت در نماز جمعه نشود

وی با بیان این هشدار که باید مواظب باشیم که امر دیگری مانع شرکت در نماز جمعه نشود، خاطرنشان کرد: برای یاد خداوند و عمران آبادانی دل‌های خودتان و غفلت‌زدایی از جامعه و عمل خود را به ساخت ذکر الهی و یاد خدا برسانید و آنگاه بشارت داده شده است که وقتی انسان مومن به سوی اجرای فرمان الهی حرکت می‌کند و خانواده خود را به امر تشویق می‌کند، گناهان مومنان بخشیده شده و برای او حسنه نوشته می‌شود.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: از رهبر انقلاب به خاطر اعتمادشان به این شاگرد کوچک تشکر می‌کنم و امیدوارم که به دعای شما و رهبر معظم انقلاب در انجام این وظیفه مهم موفق باشم.

وی ادامه داد: درباره میله‌های نصب شده در مکان نماز جمعه، از ستاد برگزاری نماز جمعه خواهش کردم و دوستان حفاظت لطف کردند که دو ردیف از موانع برداشته شد که امیدوارم هم فاصله ظاهری و واقعی برداشته شود.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه امسال بهمن متفاوتی نسبت به سالهای قبل داشته باشیم، تصریح کرد: امسال چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است و باید روزهای خدایی گرامی داشته شود که باید قدر آن را بدانیم.

وی با بیان اینکه در تاریخ ملت ایران هیچ ماهی مانند بهمن ماه و هیچ روزی مانند  ۲۲ بهمن نیست، خاطرنشان کرد: هیچ دهه‌ای مانند دهه فجر نیست که هرساله مردم با حضور باشکوه خود باطل‌سحر فتنه‌ها را به همراه داشتند و دشمنان از این حضور به خشم آمده‌اند و برای آنان دیدن صفا و وفای مردم ایران سخت و دشوار است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بهمن ماه امسال متفاوت از سالهای گذشته خواهد بود، تصریح کرد: امسال چهلمین سال انقلاب اسلامی است و مردم بر مدار امامت و ولایت جشن پیروزی خود را خواهند گرفت، برادران عزیز و خواهر من آنچه به دست آورده‌ایم حاصل کیمیای مقاومت است. 

ملت ایران روز‌های تلخ و سیاه تسلیم و سازش با مستکبرین را فراموش نخواهد کرد

 

وی ادامه داد: ملت ایران روز‌های تلخ و سیاه تسلیم و سازش با مستکبرین را فراموش نخواهد کرد؛ روز‌هایی که ملت ایران تحقیر شد و عظمت ایران توسط حاکمان پلید به حراج گذاشته شد و آزادی در شکنجه گاه‌ها ذبح می‌شد و وادادگی فرهنگی و هویتی و وابستگی و نوکری آمریکا و دوستی با صهیونیست‌های پلید را فراموش نمی‌کنیم و روز‌های غارت منابع ملی ما روز‌های وابستگی سختیست که ما فراموش نمی‌کنیم.

 

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: به یاد بیاوریم تولد دوباره ملت را با انقلاب و پیروزی انقلاب اسلامی را در ۲۲ بهمن که اتفاق عظیمی بود؛ تولد دوباره ملت اتفاق بزرگی بود که با راهنمایی یک انسان الهی، عارف و عبد صالح که نسخه نجات ملت ایران را از نص قرآن و عترت استخراج کرد و نقشه سربلندی را در اختیار ملت ایران قرار داد.

حجت‌الاسلام حاح علی اکبری اظهار کرد: مردم ما آنچه که در این چهل سال دریافت کردند حاصل ایستادگی و مقاومتشان بوده است و شکر خدا که بسیاری از آرزو‌ها در پرتو مقاومت مومنانه و همبستگی ایمانی محقق شده و تا حد زیادی ملت ما به استقلال در بخش‌های مختلف دست پیدا کرده و از آزادی در بالاترین سطح خود بهره‌مند شد و موفق شد نظام متفاوت را بنیانگذاری کند.

وی ادامه داد: ملت ما حاصل این حضور مومنانه و مقاومت دلیرانه را امروز در عرصه های علمی، اجتماعی، فرهنگی و ساخت بنیان های عظیم اقتصادی کشور دریافت می‌کند و یک ملت روی پای خودش می‌ایستد و دشمنان ما برآمدن یک تمدن جدید از شرق را با پیام های تازه مشاهده می‌کنند.

تمدن غربی آمریکایی در حال افول است

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: ملت چهل سال در برابر انواع توطئه‌ها، فتنه‌ها، جنگ‌ها ایستاد و شهد پیروزی به کام ملت ایران چشانده شد و امروز وضعیت دشمنان ما را ببینید؛ نگاهی سریع به ما نشان میدهد که اگر از این سو تمدنی در حال طلوع است از سوی دیگر تمدن غربی آمریکایی در حال افول است و این دو در برابر هم کاملا قابل مشاهده است.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: این ماجرای خروج زبونانه نیروهای آمریکایی از منطقه مسئله کمی نیست؛ البته مواظب سایر توطئه‌های آنها هستیم اما اصل این خروج و حضور شبانه دزدکی زبونانه رییس جمهور عجیب غریب آمریکا در عراق که بعد از این همه هزینه با ترس و وحشت حضور پیدا کرد و ملت عراق او را تحویل نگرفت و با خفت و خواری رفت.

وی ادامه داد: امروز می‌بینیم وضعیت دشمنان ایران به چه صورت است، اگر نگاهی کوتاه به اطراف خود داشته باشیم، خواهیم دید که اگر تمدنی در حال طلوع است، تمدن غربی در حال افول است و  نشانه‌های بسیاری دارد.

 آمریکایی‌ها هرجا رفتند، برای آن ملت بدبختی آوردند

امام جمعه موقت تهران با اشاره به خروج زبونانه نیروهای آمریکایی از منطقه خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها هرجا رفتند، برای آن ملت بدبختی آوردند، اما با مقاومت مردم منطقه غرب آسیا، خاورمیانه به گورستان‌ آرزوی آمریکایی‌ها تبدیل شد.

وی اظهارکرد: امروز ملت آمریکا روز‌های سختی را پشت سر گذاشته است؛ نصاب شکست آن‌ها به دو روز رسیده است و این‌ها اتفاقات کمی نیست.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه جبهه مقاومت به زنجیره طلایی مقاومت در منطقه  از حزب الله لبنان تا حشد الشعبی عراق تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: زنجیره طلایی و سلسله الذهب مقاومت در منطقه از نیروهای وطنی سوریه به همراه انصارالله یمن و مقاومت مردمی در نیجریه و بحرین و تا ایستادگی ملت مظلوم یمن سلحشور تشکیل داده‌اند که این‌ها همه حاصل مقاومت است.

وی ادامه داد: ملت ما شهد شیرین مقاومت را هم خود چشید و در بخش‌های گوناگون میوه‌ها را دریافت می‌کند و هم الهام بخش منطقه در مقاومت و استاد مقاومت در منطقه شد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: کسانی که دنباله‌های پست و کثیفشان یعنی دواعش پلید از منطقه رفتند و کسانی که سودای قدرت در منطقه داشتند و ائتلاف بی ارزشی را درست کردند که امروز گرفتار بحران موجودیت هستند.

وی در بخش دیگری اظهارات خود اظهار کرد: بهمن امسال بهمنی متفاوت آکنده از دلبستگی، همبستگی و وفاداری مردم ایران بر محور امامت و ولایت خواهد بود.مسئولان با اعتماد به جوانان مومن انقلابی نسخه مقاومت را تکمیل کنند، میدان را برای جوانان تربیت شده، نخبه و فرهیخته آماده کنند.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: امیدواریم در روز‌های سخت تحریم‌ها و دشواری‌های اقتصادی که جامعه در حال تجربه است، مسئولان صبورانه، مهربونانه مجاهدت را بیشتر کنند و تدابیر خود را تقویت کنند و خداوند به تدابیر و فعالیت آنان و مردم و اصناف هم همینطور برکت دهد. این یک امتحانی برای همه است.نماز جمعه تهران - ۱۴ دی ۱۳۹۷

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها