عضو ارشد فراکسیون امید در گفتگو با موج؛

عضو ارشد فراکسیون امید گفت: اگر چه معتقدیم 30 درصد قدرت در ایران بیشتر در اختیار رییس جمهور نیست، اما نقدها و انتقادهای خود را به دولت منتقل کرده و می کنیم.

محمدرضا تابش در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج و در پاسخ به این پرسش که آیا حمایت اصلاح طلبان از حسن روحانی رییس جمهور کشورمان ادامه دارد؟ گفت: اصلاح طلبان به عنوان حامیان دولت و شخص رییس جمهور همچنان از حسن روحانی حمایت می کنند و این حمایت ادامه دارد.

وی افزود: علت این است که معتقدیم بسیاری از ایده ها و آرمان های رییس جمهور فارغ از اینکه بتواند آنها را محقق کند یا خیر، با دیدگاه ها و آرمان های اصلاح طلبی همخوانی و همراهی دارد.

30 درصد قدرت در اختیار رییس جمهور است

عضو فراکسیون امید متذکر شد: البته اعتقاد داریم که تنها حدود 30 تا 40 درصد قدرت در ایران، در اختیار دولت و رییس جمهور است و حتی برخی از مسوولان دولت شوخی کرده و می گویند وضعیت ما داریم شبیه آن مثل معروف جیب خالی و پز عالی است!

تابش گفت: با این اوصاف معتقدیم رییس جمهور در راستای اختیاراتی که دارد، به آرمان ها و شعارهایش عمل کرده و می کند و اصلاح طلبان نیز در همان راستا حمایت خود را ادامه می دهند. با این وجود نقدهایی داریم و انتقادهای خود را به رییس جمهور منتقل کرده ایم.

وی تصریح کرد: اصلاح طلبان تاکنون اگر انتقادی به عملکرد دولت و رویه ها داشته اند، این مسائل در جلسات به صورت صریح به رییس جمهور منتقل گردیده و حتی گاهی انتقادها رسانه ای نیز شده است. اساسا ماهیت اصلاحات این است که نقد منصفانه را مورد توجه قرار داده و از تخریب بپرهیزد.

عضو فراکسیون امید در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه اگر به گذشته باز گردیم، اصلاح طلبان بار دیگر از حسن روحانی حمایت خواهند کرد؟ گفت: باید ببینیم شرایط چگونه خواهد بود. به عبارتی باید رقیبان آقای روحانی را ببینیم و بعد نظر بدهیم. برای پاسخ به این پرسش باید صحنه انتخابات را به درستی مسجم کرد و دید تا چه اندازه نظارت استصوابی تیغ برنده ای داشته است.

تابش در پایان گفت: اگر فرض کنیم که شرایط گذشته و به ویژه ترکیب کاندیداها عینا تکرار می شود، به طور قطع دوباره از حسن روحانی حمایت خواهیم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها