موج

وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت:

وزیر ارتباطات گفت: در بسته‌های اینترنتی کم فروشی وجود ندارد و تاکنون اینترنت، ۲.۱ درصد هزینه خانوار را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در حاشیه امروز جلسه هیات دولت اظهار کرد: ما بر بسته های اینترنت نظارت داریم و امروز ۰.۳ درصد هزینه اینترنت در سبد خانوار افزایش یافته است.

آذری جهرمی با بیان اینکه در بسته‌های اینترنتی کم فروشی وجود ندارد، گفت: تاکنون اینترنت، ۲.۱ درصد هزینه خانوار را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: پیشنهاد ما برای کاهش هزینه فرکانس برای اپراتور‌ها است و درآمد اپراتور‌ها ناشی از این افزایش با وجود ۷ تا ۱۲ درصد متفاوت بوده و در حال بررسی است و  هزینه‌های اپراتور‌ها را تا پایان این هفته بررسی می‌کنیم. ما در گزارشی که به ستاد اقتصاد مقاومتی  ارائه دادیم این بود که در رابطه با هزینه‌های اپراتور‌های ارتباطی که ۷۰ درصد آن ارزی است و درآمدشان صد درصد ریالی است، نوسانات ارز و بالا رفتن بنگاه‌های اقتصادی را  دچار مشکلات جدی کرده است.


 آذری جهرمی تاکید کرد: پیشنهاد ما برای آزادسازی باند ۷۰۰ و ۸۰۰ که در اختیار اپراتور‌ها قرار بگیرد مطرح شده است و  توسعه شبکه‌های موبایل در باند ۷۰۰ و ۸۰۰ هزینه آن نصف توسعه روی فرکانس‌ها است.

وی افزود: بحث ما بر این بود که شیوه‌ای داشته باشیم تا بتوانیم کاهش هزینه‌های توسعه اپراتور‌ها را پیش ببریم

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها