موج

وزیر دفاع:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امیدوارم با توجه به عزمی که در هیات دولت وجود دارد، بودجه دفاعی به صورت کامل پرداخت شود.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه جلسه هیات دولت به بودجه دفاعی کشور اشاره کرد و گفت: اگر بودجه دو سطحی محقق نشود، برای بودجه دفاعی مشکل ساز خواهد شد. 

وی با اشاره به تصمیمات هیئت وزیران درباره بودجه 98 گفت: امیدوارم با  توجه به عزمی که در هیات دولت وجود دارد، بودجه دفاعی به صورت کامل پرداخت شود. اگر همه بودجه دفاعی تامین شود، حوزه دفاعی از رشد خوبی برخوردار خواهد شد.

حاتمی با تاکید بر اینکه به تمامی اهداف مورد نظر دفاعی در سال  ۹۷ در زمینه رسیده ایم.

درباره انتقاد‌های برخی مبنی بر کاهش بودجه دفاعی سال ۹۸ گفت: همان طور که نمایندگان محترم مجلس و مسئولین سازمان برنامه و بودجه و بقیه دوستانی که درباره بودجه دفاعی صحبت کردند گفته شد بودجه دفاعی در دو سطح دیده شده است.

وزیر دفاع ادامه داد: یک سطح آن بودجه‌ای است که سقف آن ۴۰۷ هزار میلیارد تومان  در کل بودجه عمومی کشور دیده شده است. یک سطح دیگر آن در صورتی تامین خواهد شد که بخش بیشتری از منابع دولت تامین شود و در صورت تحقق بودجه به طور کامل، بودجه  دفاعی کشور با رشد حدود ۲۱ درصدی نسبت به سال ۹۷ همراه خواهد بود.

حاتمی در مورد ابهامات بودجه دفاعی تصریح کرد: بحث مورد ابهام، دو سطحی بودن بودجه است. ما امیدواریم با توجه به عزمی که در اعضای دولت برای تامین بودجه عمومی وجود دارد ان شالله بودجه به صورت کامل اجرا شود و بخش دفاع بتواند از این رشد برخوردار باشد.

وی درباره عملیات کربلای ۴ گفت: در این موضوع به اندازه کافی صحبت شده است. روح همه شهدای کربلای ۴ شاد باشد. در هر صورت نکات مختلفی که دراین باره گفته شده که به نظر بنده کافی است.

وزیر دفاع در مورد بخشی از بودجه دفاعی مازاد پیش‌بینی شده اظهار کرد: این ترتیبی که سازمان برنامه برای این شکل از بودجه اتخاذ کرده است، اگر به همان ترتیبی که سازمان برنامه منابع دو گانه پیش بینی کرده، اگر این قضیه محقق شود می‌تواند یک فرصت برای بودجه دفاعی است البته اگر محقق نشود می‌تواند مشکلی ایجاد کند.

 

وی با اشاره به اینکه بودجه دفاعی در دوسطح ارائه شده است، گفت:  اگر بودجه در دوسطح تامین شود بودجه ما از رشد خوبی برخوردار است و حدود ۲۱ درصد نسبت به سال ۹۷ رشد خواهد داشت.

وزیردفاع خاطرنشان کرد: آن چیزی که فکر می‌کنم مورد ابهام است همین دو سطحی بودن بودجه است که من امیدوار هستم با توجه به عزم جزمی که در اعضای هیات دولت برای تامین بودجه وجود دارد؛ ان‌شاءالله بودجه به صورت کامل به دست می‌آید.

حاتمی در پاسخ به پرسشی دیگر در ارتباط با بودجه دفاعی کشور گفت: ترتیبی که سازمان برنامه برای این شکل از بودجه اتخاذ کرده اگر به همان ترتیب که پیش‌بینی کرده برایش منابع دوگانه در نظر گیرد محقق شود، می‌تواند برای بودجه دفاعی فرصتی باشد و البته اگر محقق نشود می‌تواند مشکل ایجاد کند.

وی همچنین در ارتباط با آخرین دستاورد‌های دفاعی کشور اظهار کرد: امروز در جلسه هیات دولت گزارشی از وضعیت پیشرفت پروژه‌های دفاعی بویژه در حوزه موشکی خدمت ریاست محترم جمهور و اعضای هیات دولت ارائه شد.

وی ادامه داد: وضعیت موشک‌های هوا به هوا، زمین به هوا، زمین به زمین، سطح به سطح، ساحل به دریا و همچنین زیر سطح به سطح مجموعه توانایی‌هایی بود که درباره آن‌ها گزارش ارائه شد که هم مورد توجه اعضای محترم هیات دولت و هم مورد تقدیر ریاست محترم جمهور قرار گرفت.

حاتمی سپس افزود: مجموعه این اقدامات، در راستای برنامه ارئه شده توسط وزارت دفاع به مجلس شورای اسلامی است. در آنجا توانایی‌هایی که موجب حفظ بازدارنده‌های دفاعی است پیش‌بینی شده؛ همه پیشبینی‌های ما برای سال ۹۷ به نتیجه رسیده بویژه در حوزه دقت و قدرت اثر موشک‌ها اتفاقات بسیار خوبی افتاده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها