توبیخ مدیر کل بر کنار شده صدا و سیمای کیش به دلیل پخش فیلم سانسور نشده از این شبکه استانی، تنها یک روز دوام داشت و گفته می شود که وی حکم جدیدی را دریافت کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در روزهای اخیر پخش فیلم سانسور نشده از صدا و سیمای کیش حاشیه های بسیاری را در کشور برانگیخت و تنها چند ساعت پس از انتشار خبر این اشتباه عجیب، مدیر کل صدا و سیمای کیش و چند کارمند این شبکه استانی از کار بر کنار شدند.

در خبری که صدا و سیما پیرامون این موضوع منتشر کرد، آمده بود: " درپی اهمال و بی توجهی در نظارت به پخش یک فیلم سینمایی خارجی در مرکز کیش که منجر به انتشار تصاویر ضد فرهنگی در آن جزیره شد، با دستور دکتر علی عسکری رییس رسانه ملی، مدیر کل صدا و سیمای مرکز  کیش بر کنار شد.

رییس سازمان صدا و سیما در نامه ای به معاون امور استان ها بر بررسی دقیق این اتفاق در مرکز صیانت و حفاظت سازمان صدا و سیما تاکید کرده است.

دکتر علی عسکری در ادامه این دستور با اشاره به لزوم شناسایی و کشف عوامل این اتفاق در سریع ترین زمان خطاب به معاون امور استانها، افزود: لازم است با همکاری مرکز صیانت و حفاظت سازمان موضوع بررسی و نسبت به کشف عوامل و دلایل آن و برخورد جدی با متخلفان و معرفی آنها به مراجع قانونی اقدام کنید."

این حکم برکناری در حالی در تاریخ نهم دی ماه سال جاری منتشر شد که امروز خبری در فضای مجازی منتشر گردید مبنی بر اینکه علیرضا نجابت مدیر کل بر کنار شده صدا و سیمای کیش ، یک روز پس برکناری، یعنی در تاریخ دهم دی ماه به عنوان مشاور معاون امور استان های صدا و سیما منصوب شده است!

در تصویر حکمی که فضای مجازی منتشر نشده شده، آمده است: "نظر به حسن سوابق و تعهدی که دارید به موجب این حکم به سمت مشاور معاون امور استان ها منصوب می شوید!"

این حکم را علی دارابی معاون امور استان های صدا و سیما امضا کرده است، اما هنوز از صحت و سقم آن خبری منتشر نشده و صدا و سیما آن را تایید نکرده است.

در صورت تایید این خبر باید پرسید که اگر علیرضا نجابت دارای حسن سوابق و تعهد بود، چرا از مدیر کلی یک شبکه استانی برکنار شد و اگر دارای این ویژگی ها نیست، چگونه او تنها یک روز پس از برکناری به سمت مشاور معاون صدا و سیما منصوب می شود؟

تصویر متن حکم فوق به این شرح است:

حکم جدید مدیر کل برکنار شده صدا و سیمای کیش