موج

تناقض گویی سخنگوی وزارت امور خارجه در برابر خبرنگاران

سخنگوی وزارت امور خارجه اگر چه بار دیگر در برابر خبرنگاران مجبور به تکذیب یک خبر شد که این خبر را با ادبیاتی دیگر در همان جلسه تایید کرد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری موج، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به پرسش یکی از اصحاب رسانه درباره سرانجام کانال مالی اروپا SPV گفت: پیچیدگی ایجاد چنین سازوکاری، و فشار زیاد و قلدرمابانه آمریکا بر کشورهای اروپایی، باعث شد که این موضوع زمانبر شود و مذاکرات به طول بینجامد. در عمل کشورهای اروپایی نشان دادند در مقابل فشار آمریکا توانایی کافی ندارند. ما هنوز این موضوع را دنبال می‌کنیم و امیدواریم اروپا بتواند در این آزمون جدید، از هویت و استقلال خودش در مقابل آمریکا دفاع کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه به صراحت در این جملات تاکید می کند "در عمل کشورهای اروپایی نشان دادند که در مقابل فشار آمریکا توانایی کافی ندارند."

اما بهرام قاسمی در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه "شما در جلسه ای خصوصی گفته اید که از ابتدا به برقراری کانال مالی اتحادیه اروپا امیدی نداشتم و معتقدم اروپا که توان حل مشکلات داخلی خود را ندارد، نمی تواند در برابر آمریکا برای ایران کاری انجام دهد" بار دیگر اقدام به تکذیب اخبار کرد و اظهار داشت: در مورد من دروغی توسط خبرگزاری موج متاسفانه منتشر شده است. این خبرگزاری سپس به نقل از یک نماینده محترم مجلس اعلام کرد که باید من تحت تعقیب قضایی قرار گیرم. این در حالی است که چنین اخباری صحت ندارد و تکذیب می شود.

وی ادامه داد: این جملات ادبیات من نیست و کلام نیست و اعتقادات ذهنی من نیز نیست. من شجاعت و شهامت بیان دیدگاه های خودم را دارم و در گذشته نیز نظراتم را بیان کرده ام.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: بسیار تعجب می کنم که این نوع سوالات را مطرح می کنید.

بهرام قاسمی در حالی به صراحت نقل قول منتشر شده از خود را درباره ناامیدی به توان اتحادیه اروپا برای انجام تعهدات خود در قبال ایران تکذیب کرد که به همان صراحت در جلسه امروز گفته بود " در عمل کشورهای اروپایی نشان دادند که در مقابل فشار آمریکا توانایی کافی ندارند." لذا معلوم نیست وی دقیقا چه مطلبی را تکذیب کرده است!

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار موج مبنی بر اینکه آیا صحت دارد زیگمار گابریل وزیر پیشین خارجه آلمان در سفر به ایران و در دیدار با یکی از سران قوا گفته است "آیا واقعا انتظار دارید اروپا در برابر آمریکا کاری برای شما (ایران و به ویژه در حوزه برقراری کانال مالی اتحادیه اروپا SPV  ) انجام دهد؟ اروپا هیچ کاری برای ایران انجام نخواهد داد" گفت: چنین ملاقاتی را تایید نمی کنم. مگر اینکه شما یا در جلسه حضور داشته اید یا دوربین و شنود دارید!

لازم به توضیح است، خبر دیدار این مقام پیشین اروپایی با یکی از سران قوا را چندی پیش جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در اختیار خبرنگار موج قرار داده بود که متن آن را می توانید در اینجا مطالعه کنید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها