موج

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه دولت آمریکا هیچ احترامی برای کشورهای مستقل قائل نیست، گفت: سفر بدون اطلاع ترامپ به عراق نشانه واضح سیاست های کاخ سفید است.

مسعود گودرزی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، با اشاره به سفر ترامپ به عراق اظهار داشت: برخی از جوانان و نوجوانان که دوران ستمشاهی، مبارزات انقلابی ملت ایران، دوران دفاع مقدس و توطئه های آمریکا پس از انقلاب را به یاد ندارند، گاهی اوقات می پرسند چرا ایران با آمریکا از راه دوستی گفتگو و مذاکره نمی کند.

وی افزود: کسانی که با ماهیت و ذات سیاست های آمریکا و به ویژه دولت ترامپ آشنا هستند، تاکید می کنند، دولت این کشور دارای دیدگاه هایی است که با روحیه استقلال طلبی، عزت و ایستادگی ملت ایران همخوانی ندارد و ما نمی توانیم با کشوری که رفتار تحقیرآمیز و توهین آمیز با دیگران دارد، دوستی و وحدت داشته باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: به عنوان نمونه در روزهای اخیر شاهد بودیم که ترامپ رییس جمهور آمریکا بدون اینکه حتی به مسوولان عراقی اطلاع داده باشد، با هواپیمای شخصی و چند هواپیمای جنگی وارد عراق شده و به پایگاه نظامی این کشور می رود و سخنرانی هم می کند.

گودرزی گفت: یک انسان عادی وقتی می خواهد از کشوری به کشور دیگری سفر کند، حداقل هماهنگی ها را انجام داده و ویزای آن کشور را دریافت می کند، چگونه است رییس جمهور یک کشور بدون اینکه مسوولان کشور مقابل اطلاع داشته باشند، وارد آن سرزمین شده و سخنرانی هم می کند؟

وی تاکید کرد: سفر بدون اطلاع ترامپ به عراق نشانه واضح و روشن سیاست های دولت آمریکا و کاخ سفید است و ثابت می کند که این دولت استکباری هیچ احترامی برای دیگر کشورها به ویژه کشورهای مستقل ندارد. آنها می خواهند ظاهر را حفظ کرده و اینگونه به افکار عمومی الغا کنند که قدرت برتر جهان هستند و هر کاری بخواهند، می توانند انجام دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: حال تصور کنید ما هم می خواستیم با آمریکایی ها از راه دوستی وارد شویم و معلوم نیست چه بلایی سر ایران می آوردند. یک روز صبح باید از خواب بلند می شدیم و می دیدیم رییس جمهور آمریکا در کشور ما در حال سخنرانی است و هیچ کس هم از دلایل سفر وی اطلاع ندارد.

گودرزی با اشاره به روابط ایران و آمریکا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در آن زمان همین رفتارها را با ملت ایران داشته و با تکبر و غرور منابع ایران را به غارت برده و با ایرانیان رفتار تحقیرآمیز داشتند و همین رفتارها یکی از دلایل خروش ملت ایران در برابر رژیم دست نشانده طاغوت بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها