سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کارکنان پایور وظیفه ارتش و هفدهمین دوره مسابقات قرآن دانشجویان ارتش به میزبانی نیروی زمینی در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد رضا کشتگر مسئول دارالقرآن نیروی زمینی ارتش، در حاشیه سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کارکنان پایورو وظیفه ارتش و هفدهمین دوره مسابقات قرآن دانشجویان دانشگاه های ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: این مسابقات در رشته های حفظ، ترتیل، تحقیق و اذان مفاهیم برگزار خواهد شد.

مسئول دارلقرآن نیروی زمینی بیان کرد: در مقطع کارکنان پایور و وظیفه رشته حفظ قرآن از سه جز به بالا و در سطح دانشجویان از حفظ یک جزء به بالا است.

وی گفت در روز اول مسابقات قرآن ارتش در مقطع دانشجویان دانشگاه های ارتش رشته حفظ یک، سه، پنج، ده، پانزده، بیست، بیست و پنج و سی جزء و رشته قرائت ترتیل و تحقیق و رشته مفاهیم برگزار شد.

مسئول دارالقرآن نیروی زمینی ارتش افزود: همچنین در روز اول مسابقات در مقطع کارکنان پایور و وظیفه رشته مفاهیم برگزار و نفرات برتر انتخاب شدند.

به گفته محمد رضا کشتگر برگزاری مسابقات حفظ کل، کارکنان وظیفه و حفظ سه جزء کارکنان پایور از برنامه های روز اول مسابقات قرآن ارتش بود.

وی افزود: در حاشیه مسابقات قرآن ارتش نیز محفل انس با قرآن با حضور فرمانده مرکز آموزش پشتیبانی نزاجا، رئیس عقیدتی مرکز آموزش عقیدتی سیاسی ارتش و خانواده های ساکن در کوی سازمانی کوی ولایت فقیه در مسجد این شهرک برگزار شد.

ارتش در حوزه های قرآنی گام های موثری برداشته است

معاون فرهنگی و روابط عمومی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش نیز در ادامه گفت: امروز علاوه بر حفظ و ارتقاء توان رزمی و دفاعی خود در حوزه قرآنی نیز گام های موثری برداشته است.

حجت الاسلام عبدالحسینی معاون فرهنگی و روابط عمومی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، نیروی زمینی افتخار دارد برای اولین بار میزبان مسابقات قرآن ارتش جمهوری اسلامی ایران باشد.

حجت الاسلام عبدالحسینی افزود: سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان پایور و وظیفه و هفدهمین دوره مسابقات دانشجویان دانشگاه های ارتش با حضور 370 نفر از منتخبین نیروهای چهارگانه ارتش و با حضور داوران بین المللی به مدت 3 روز در حال برگزاری است.

وی با اشاره به اینکه امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در اجرای برنامه های فرهنگی و قرآنی در سطح کشور جزء ارگان هایی است که در این حوزه پیشتاز است بیان کرد: ارتش ولایت مدار امروز علاوه بر حفظ و ارتقاء توان رزمی و دفاعی خود در حوزه قرآنی نیز گام های موثری برداشته است.