جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دفاع مقدس حقیقتی زنده و هویت بخش به جامعه امروز است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم تجلیل از راویان نهضت خاطره گویی دفاع مقدس و آیین رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی خاطره گویی با اشاره به منابع هویتی ملت‌های جهان، گفت: هر ملتی منابعی برای هویت بخشی در اختیار دارد و عناصر سازنده شخصیت ملت‌ها از این منابع سرچشمه می‌گیرند.

سردار سلامی با بیان اینکه دفاع مقدس حقیقتی زنده و هویت بخش به جامعه امروز است، گفت: امروز آنچه به عنوان مشخصات حقیقی ملت ایران در جهان شناخته می‌شود، عناصری الهام یافته از دوران دفاع مقدس است.

وی درباره صفات ملت ایران، عنوان کرد: اگر ملت ایران با صفاتی، چون ایستادگی، صبر، شکیبایی و ظلم ستیزی شناخته می‌شود، این شناخت از آن دوران باشکوه در متن و بطن جامعه ایران اسلامی نشسته است.

سلامی ادامه داد:این ملت می‌تواند با اتکا به همین عناصر مقابل فشار‌های بی سابقه و سنگین قدرت‌های بزرگ بایستد.

جانشین فرمانده سپاه تصریح کرد: ناموازنه ترین صف بندی را پس از عاشورا، در دفاع مقدس و در عرصه های سیاسی، اقتصادی و نظامی مشاهده می کنیم.

سلامی با اشاره به عدم توصیف دوران دفاع مقدس و حماسه‌های آن دوران، عنوان کرد: دستگاه محاسبات مادی نمی‌تواند توصیف‌گر فعل و انفعالات و حماسه‌های شگفت انگیز دفاع مقدس باشد. دفاع مقدس به معنای نظریه‌ای جدید یعنی نظریه پیروزی ایمان بر کفر است.

وی افزود: ایمان و شجاعت به فرماندهان این جرات را می‌داد تا عملیات‌هایی مانند والفجر٨، بدر، خیبر، بیت المقدس و... طراحی کنند که غیر از مردان حق از عهده کسی بر نمی‌آمد.

سردار سلامی گفت: نظریه‌های ما تا زمانی که به مصادیقی روی زمین تبدیل نشود، باور پذیر نیست. اینکه می‌توان بر قدرت‌های بزرگ پیروز شد، نیازمند شاهد و مثال‌هایی است.

وی با اشاره به شکل گیری مدیریت جهادی از زمان دفاع مقدس، عنوان کرد: مدیریت جهادی از دوران دفاع مقدس شکل گرفت و نشان داد که حلال مشکلات ما در شرایط سخت است.

سلامی افزود: ما نیازمند آن هستیم که الگو‌ها و باور‌های دفاع مقدس را به زمان حال منتقل کنیم تا به منابع دائمی مقاومت ملت ما تبدیل شود.

جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه بدون طی دوران دفاع مقدس توان دوام آوردن برابر آمریکای امروز را نداشتیم، اظهار کرد: ما در دفاع مقدس آموختیم که می‌توان بر قدرت‌های بزرگ پیروز شد، راز حیات و رمز بقای ملت ما تاریخ نزدیک ما است که نشان داد که می‌توانیم قوی باشیم.

سلامی تصریح کرد: در این صحنه نابرابر جدال بین ما و جهان سلطه گر، ایران پیروز است چراکه انتخاب مقاومت، انتخابی آگاهانه و حقیقی است. وقتی عقاید یک ملت در صحنه‌های سخت ساخته می‌شود، هیچکس نمیتواند آن را تغییر دهد.

وی افزود: به جامعه اروپا نگاه کنید، به جامعه فرانسه نگاه کنید که در برابر کوچکترین فشار بی تاب می‌شوند.

جانشین فرمانده سپاه در ادامه سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های جهاد، تصریح کرد: انتقال جهاد از یک دوره به دوره دیگر باعث ایجاد استحکام و مقاومت می شود. ما آموخته ایم در هرجایی که با دشمن جنگیده ایم پیروز شده ایم.

سلامی با بیان اینکه اگر با مدل عملکردی دفاع مقدس به جنگ دشمن در عرصه اقتصادی رویم قطعا پیروز خواهیم شد، گفت: دفاع مقدس باطل السحر نظریه دشمنان بود و کارآمدی و پیروزی اسلام را نشان داد.