نماینده مردم میرجاوه با تاکید بر اینکه مرزبانان ربوده شده میرجاوه در دیدرس کامل نیروهای اطلاعاتی ایران قرار دارند، گفت: حتی محل نگهداری آنها در محاصره کامل است.

علی کرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج در خصوص آخرین وضعیت پرونده مرزبانان ربوده شده میرجاوه که چندی پیش از پایگاه مرزی سپاه در میرجاوه ربوده شدند، اظهار داشت: از 12 مرزبان ربوده شده، 5 نفر با کار اطلاعاتی و تلاش مردمی و همکاری ایران و پاکستان آزاد شدند و در حال حاضر تلاش ها برای آزادی 7 مرزبان دیگر ادامه دارد.

وی افزود: نکته مهم این است که 7 مرزبان ربوده شده میرجاوه در سلامت کامل قرار دارند و این موضوع را با اطمینان می توان اعلام کرد.

نماینده مردم میرجاوه در مجلس تصریح کرد: محل نگهداری این  افراد در میان کوه های ایالت بلوچستان و منطقه هاران است که یک منطقه صعب العبور و با شرایط جوی خاص به شمار می آید. با این وجود محل فوق در دیدرس کامل نیروهای اطلاعاتی ایران قرار دارد.

کرد گفت: محل نگهداری مرزبانان ربوده شده میرجاوه در محاصره ارتش پاکستان قرار دارد و نیروهای مسلح ما نیز با هماهنگی دولت و ارتش پاکستان در محل حضور دارند.

در صورت حمله به تروریست ها، آنها از مرزبانان ایرانی به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه با گذشت حدود دو ماه از حمله تروریست ها به پایگاه مرزی سپاه در میرجاوه چرا اقدام جدی برای نجات جان مرزبانان ربوده شده از سوی ارتش و دولت پاکستان انجام نمی شود؟ گفت: محل نگهداری مرزبانان در محاصره است، اما در صورت حمله نظامی، تروریست ها از مرزبانان ایرانی به عنوان سپر انسانی استفاده کرده و جان آنها به خطر می افتد.

نماینده میرجاوه در مجلس ادامه داد: به همین دلیل تلاش داریم با تلاش های مردمی، بزرگان اقوام و طوایف و همچنین تلاش های نظامی و اطلاعاتی، مرزبانان را به سلامت به ایران بازگردانیم.

کرد تاکید کرد: بنابراین تاکتیک ما در این شرایط حرکت آرام و گفتگو، همراه با حفظ اقتدار است و به طور قطع به تروریست ها هیچ باجی نخواهیم داد.

وی در پایان اظهار داشت: لازم است از تلاش های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به ویژه نیروی زمینی سپاه برای نجات جان مرزبانان ربوده شده تقدیر و تشکر کنم.