موج

نماینده سراوان که به یک کارمند اداره گمرک توهین کرده است، به بهانه عذرخواهی از مردم این بار طلبکارانه مدعی استعفا شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، روز گذشته فیلمی در شبکه مجازی منتشر شد که نشان می داد محمد باسط درازهی نماینده سراوان در مجلس با کارمند یک اداره درگیری لفظی پیدا کرده و یکی از مراجعان نیز با این نماینده مجلس درگیری فیزیکی پیدا می کند.

در همین ارتباط صبح دیروز علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان دستور داد که این موضوع را بررسی و نتیجه را اعلام کنند.

از سوی دیگر دژپسند وزیر اقتصاد نیز به واسطه این اتفاق در جلسه غیر علنی مجلس از نمایندگان عذرخواهی کرده است.

البته پس از ساعاتی خبر عذرخواهی دژپسند تکذیب شد و وزیر اقتصاد تاکید کرد: گفتم در صورت اثبات قصور گمرک از مجلس عذرخواهی می کنم.

در همین رابطه بسیاری از نمایندگان مجلس و همچنین شهروندان از روز گذشته منتظر یک عذرخواهی ساده از سوی نماینده سراوان بابت توهین ها و به کاربردن الفاظ رکیک بودند.

دقایقی قبل محمد باسط درازهی که عضو شورای مرکزی لیست امید است، در کانال تلگرامی خود نوشت: از مردم شریف ایران و نمایندگان مجلس عذرخواهی می‌کنم.

وی افزود: با هماهنگی قبلی برای پیگیری مطالبات مردم به گمرک رفتم که پشت درب ورودی 40 دقیقه معطل بودم!

نماینده سراوان در مجلس سپس طلبکارانه اعلام کرد: تا پای استیضاح وزیر اقتصاد و اخراج مدیرکل گمرک و کارمند هتاک ایستادم. امروز نوبت من است و فردا نوبت نماینده‌ای دیگر، اگر به این موضوع رسیدگی نشود استعفا داده و به دانشگاه برمی‌گردم. از حق و حقوقم یک ذره کوتاه نمی‌آیم.

درازهی در حالی نمایندگان مجلس را تحریک کرده و به آنها هشدار داده که فردا نوبت شما است، پیش از این مدعی بود، کارمند گمرک به قوم بلوچ و اهل سنت توهین کرده است. ادعایی که تا این لحظه اثبات نشده است.

انتشار فیلم توهین یک نماینده دیگر

از سوی دیگر امروز فیلمی از توهین های محمد حسن‌ نژاد نماینده مرند و جلفا به یک شهروند در فضای مجازی منتشر شد.

انجام اینگونه رفتارها به طور قطع بر خلاف فرامیشات امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبری معظم انقلاب است که می فرمایند، مسوولان باید خود را خادم مردم بدانند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها