موج

سخنگوی وزارت خارجه از اظهارات معاون این وزارتخانه که از سوی خبرگزاری رسمی دولت منتشر شده است، اظهار بی اطلاعی کرد.

بهرام قاسمی امروز در نشست خبری هفتگی با اصحاب رسانه و در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری موج مبنی بر اینکه چرا عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه در همایش تحولات منطقه و نظام بین الملل گفته با اشاره به ناتوانی اروپایی ها در حل مسئله برجام و اثرات لغو این توافق بین المللی از سوی غرب گفته است: "منطقه ما کلکسیونی از مشکلات، تنش و درگیری است و در این شرایط باید دید آیا اضافه شدن بحران هسته ای به امنیت منطقه کمک می کند؟ آیا اروپا تحمل موج جدید مهاجرت و تروریسم را به کشورهای خود دارد؟ اروپا این ها را باید در نظر داشته باشد."

خبرنگار موج ادامه داد: این اظهارات آقای عراقچی برای ما معنی و مفهومی ندارد و ایشان چه هدفی از بیان این جملات داشته است؟ آیا به راستی اگر برجام محقق نشود، ایران منطقه را درگیر موج جدیدی از تروریسم، مهاجرت و بحران هسته ای می کند؟

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ گفت: نمی توان یک جمله از میان یک سخنرانی را به صورت گزینشی انتخاب و در مورد آن اظهار نظر کرد. برای من هم فی نفسه این جمله مفهومی ندارد و باید کل سخنرانی را مطالعه کرد و سپس اظهار نظر داشت.

لازم به توضیح است، در جلسه قبلی سخنگوی وزارت امور خارجه، خبرنگار موج از بهرام قاسمی پرسیده بود "محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در روز 19 آبان ماه و در برنامه پارک شهر رادیو تهران به صراحت گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند ما را در یک حالت بی اطمینانی نگهدارند، حتی پیشنهادهایی به ما می‌کردند که اگر فلان کار را کنید ما شش ماه تحریم‌ها را عقب می‌اندازیم.

این در حالی است که چند روز قبل تر از آن کریمی قدوسی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با موج اعلام کرده بود، کارشناسان ایرانی و آمریکایی در عمان در حال مذاکره پنهانی هستند.

اگر مذاکره ای میان ایران و آمریکا انجام نشده، چگونه وزیر امور خارجه خبر از ارائه پیشنهادهایی از سوی آمریکایی ها می دهد و اساسا این پیشنهادها از چه کانالی به ایران رسیده است؟"

در پاسخ به پرسش موج بهرام قاسمی گفته بود: در این مورد پاسخی برای شما ندارم! آنچه دکتر ظریف مطرح داشته که پیام هایی را دریافت کردند، اگر نقل قول شما را حمل بر صحت کنم، من چنین خبری ندارم و باید در این مورد سوال کنم و برای من این سوال و موضوع تا حدی جدید تلقی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها