رئیس اداره بهداشت و درمان نزاجا در ششمین همایش سراسری بهداشت روان گفت: در بخش سلامت روان باید بیشتر کار کنیم طرح های خوبی را در سطح نیروی زمینی ارتش در دستور کار قرار دادیم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی ارتش؛  امیر سرتیپ دوم شهنام بابلی در ششمین همایش سراسری بهداشت روان نزاجا گفت: اعتلای سلامت کارکنان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به خصوص در نیروهای نظامی و انتظامی، به همین منظور نیاز بود که با دعوت از اساتید مجرب در حوزه بهداشت روان و با حضور فرماندهان  به این حوزه بیشتر پرداخته  شود .

رئیس اداره بهداشت و درمان نزاجا با بیان اینکه آسیب شناسی در حوزه بهداشت روان از اولویت برنامه ها و طرح های نیروی زمینی ارتش است افزود: سلامت بهداشت  روان از گستردگی زیادی در سطح جامعه برخوردار است و طیف های مختلفی از نیروی انسانی را شامل می شود در نیروهای مسلح به ویژه در ببن کارکنان وظیفه  مساله روان شناختی بسیار مهم است ، اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش با حمایت های همه جانبه امیر سرتیپ حیدری فرمانده ی محترم این نیرو  در برنامه های طرح لبیک ۲۶ حضرت زینب کبری س فعالیت های مطلوبی در حوزه کارکنان  پایور ، وظیفه و خانواده های کارکنان برنامه ریزی کرده که در حال حاضر انجام میشود .

وی تاکید کرد: محور برنامه هایی که در همایش بهداشت روان برنامه ریزی شد در جهت ارتقای سطح آمادگی رزمی کارکنان و همچنین در حوزه سلامت بنیان  خانواده ها گام های مثبتی برداشته شده است.

بابلی خاطرنشان کرد: اعتلای سلامت روان کارکنان و تحقق چشم انداز نیروی انسانی با نشاط  موجب میشود یک ارتش مقتدر را  شاهد باشیم،  در بخش سلامت روان باید بیشتر کار کنیم طرح های خوبی را در سطح نیروی زمینی ارتش در دستور کار قرار دادیم و تا کنون مقالات علمی  زیادی در این زمینه به رشته تحریر در آمده تا در بخش سلامت روان به اهدافی که ترسیم شد دست پیدا کنیم . 

بابلی تصریح کرد: تعامل سامانه فرماندهی با مراکز سلامت، مداخله در بحران های روان شناختی، هم افزایی مراکز سلامت روان  از جمله موضوعات همایش بود که با رویکرد های جدید علمی به آن پرداخته شد.

امیر سرتیپ دوم شهنام بابلی ادامه داد: با اینکه در کل ارتش های دنیا میزان تحقیقات و پژوهش ها در حوزه بهداشت روان بسیار کم است ، اما در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به ویژه ارتش زمینه سازی مناسبی در این مولفه صورت گرفته است که با جدیت در حال پیگیری است . 

رئیس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه در سال های اخیر  با برگزاری شش همایش تلاش دارد با رویکرد عملیاتی به موضوع سلامت روان بپردازد افزود: در صدد هستیم با استفاده روانپزشکان  و روانشناسان مجرب و بیمارستان تک تخصصی روانپزشکی مجهز  به صورت عملی و با استفاده از پرتکل های بومی شده هرچه بیشتر به ارتقای سلامت روان در سطح نیروهای مسلح کمک کنیم .