وزیر کشور گفت: همه استانداران انتخاب شده باید همیشه با دولت باشند و سیاست های دولت را قبول کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه امروز جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: در تعیین استانداران ما اصلا توجهی به تعلقات حزبی آنها نداریم. 350 گزینه برای استانداری به ما معرفی شده است و ما در نهایت به 40 گزینه رسیدیم.

وی همچنین گفت‌: اولویت ما بر این بود که از معاونان استانداران بازنشسته برای استانداری انتخاب کنیم، چون آنها با سیاست های دولت آشنا هستند و می‌توانند راحت‌تر کار را ادامه دهند. فرماندهان و بخشداران نیز توسط خود آنها انتخاب شده‌اند. ما اسامی 40 نفر نهایی شده را به رییس جمهور دادیم و ایشان این افراد را بررسی می‌کنند تا الان 12 استاندار انتخاب شده‌اند و چهار استاندار دیگر را نیز سعی می‌کنیم هفته‌ بعد نهایی کنیم.

وزیر کشور ادامه‌ داد: همه استانداران انتخاب شده باید همیشه با دولت باشند و سیاست های دولت را قبول کنند. استانداران انتخاب شده هم همسو با دولت هستند و اگر همسو نباشند، دولت به آنها رای نمی‌دهد.

رحمانی فضلی در پاسخ به این پرسش که آیا قطع یارانه‌ ها در سال آتی به استانداری‌ها واگذار شده است گفت: در لایحه بودجه حکمی آمده که سه دهک از کسانی که یارانه می‌گیرند در استان‌ها با کمک وزارت کار و سایر دستگاه‌ها شناسایی شده و یارانه‌ی آنها کاهش یابد، اگر این کاهش انجام شود منابع و مبالغ ناشی از آن در پروژه‌های عمرانی و تولیدی استان‌ها استفاده شده و همچنین به طبقات مورد نیاز کمک داده می‌شود. این پیشنهادی است که در بودجه به مجلس ارائه شده است و اگر مجلس آن را تایید کرد ما آمادگی اجرای آن را داریم.