سردار غلامحسین غیب‌پرور گفت: اگر در کشوری انگیزه های دینی و الهی حاکم باشد و نخبگان آن سرزمین دارای بالندگی و سرزندگی باشد نتیجه ای جز پیشرفت و اعتلا نخواهد داشت و ما همه اینها را به برکت اسلام و انقلاب داریم.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار غلامحسین غیب‌پرور در اولین روز نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی اقشار بسیج با بیان برکات انقلاب اسلامی و نتیجه ی هشت سال دفاع مقدس در قالب خودباوری بیان کرد: ما در بسیج با یک اقیانوس از فکر و انگیزه و انسان های انقلابی و دانشمند مواجه هستیم واگر قادر نباشیم از افراد نخبه حمایت کنیم، دچار خسران بزرگ خواهیم شد.

سردار غیب پرور افزود: از سازمان بسیج علمی و پژوهشی می خواهم که حمایت از نخبگان بسیجی را به عنوان مهم ترین برنامه خود تلقی کنند. البته حمایت چند وجه دارد که شامل کشف، شبکه سازی، ثبت و تولید است. چتر حمایتی بسیج از نخبگان باید به همه زوایای کشور برسد.

همچنین او اظهار داشت: گردهمایی فعالین علمی و پژوهشی پیامدهایی چون خودباوری، انسجام و همگرایی در بین نیروهای مسلح و مردم دارد و از برکات نظام جمهوری اسلامی، همین خودباوری جوانان است.

وی گفت: کسانی که صاحب فکر و اندیشه هستند، اگر با انگیزه های الهی توام باشد و روحیه انقلابی و جهادی لباس کار باشد پیشرفت کشور اجتناب ناپذیر است.

غیب‌پرور ادامه داد: اگر در کشوری انگیزه های دینی و الهی حاکم باشد و نخبگان آن سرزمین دارای بالندگی و سرزندگی باشد نتیجه ای جز پیشرفت و اعتلا نخواهد داشت و ما همه اینها را به برکت اسلام و انقلاب داریم.

رییس سازمان بسیج گفت: اصل ماجرا بر سر خودباوری است و انقلاب اسلامی آمد تا ملت ما را به خودباوری برساند.

وی خاطرنشان کرد: قدر مسلم یکی از دلایل وقوع انقلاب اسلامی، خودباوری یک ملت بود که در قرن های گذشته «تو نمی‌توانی» را به او القا کرده بودند.

رییس سازمان بسیج اضافه کرد: به برکت وجود جوانان مومن و انقلابی و مردمانی که به باور رسیده بودند، جنگ اداره شد و پس از قرنها از یک جنگ تحمیلی پیروز بیرون آمدیم.

وی ادامه داد: امروز نسخه همان نسخه است و جوانان و عالمان ما اگر جوهره خودباوری را تقویت کنند، کسی در دنیا زورش به ما نخواهد رسید.

سردار غیب‌پرور با بیان اینکه علم ثروتی نیست که بتوان آن را از کسی در دنیا پس گرفت، افزود: وظیفه ما بنا به فرموده مقام معظم رهبری این است که موانع را برطرف کنیم و وظیفه داریم نگذاریم فعالین در عرصه علمی دچار کسالت شوند.

رییس سازمان بسیج اظهار داشت: این یک اعتراف تلخ است که در کشور ما گاهی نخبگان علمی گاهی احساس می کنند به بن بست رسیده اند. ما باید در یک مجال کاملا عملیاتی بگوییم که برای همه نخبگان دارای برنامه هستیم.

وی گفت: ما در بسیج با یک اقیانوس از فکر و انگیزه و انسان های انقلابی و دانشمند مواجه هستیم واگر قادر نباشیم از افراد نخبه حمایت کنیم، دچار خسران بزرگ خواهیم شد.