عضو فراکسیون روحانیون مجلس گفت: نگاه به خارج برای توسعه کشور سم مهلکی است که متاسفانه از سوی برخی جریان های سیاسی پیگیری می شود.

حجت الاسلام احد آزادی خواه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج اظهار داشت: برخی تصور می کنند انقلاب اسلامی ملت ایران در بهمن 57 تنها برای اجرای حدود و احکام الهی بود که این تصور صحیح نیست.

وی افزود: بخش مهمی از خواسته به حق ملت ایران در مبارزه علیه رژیم ستمشاهی، اجرای حدود الهی بود، اما مردم خواسته های دیگری نیز داشتند که مهمترین آنها دست یابی به استقلال، آزادی، پیشرفت و توسعه است.

نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خوشبختانه طی چهار دهه اخیر، توفیقات بزرگی در راه توسعه و پیشرفت ایران اسلامی کسب کرده ایم و این در حالی است که ایران همواره در این مدت تحت شدیدترین تحریم ها و کارشکنی ها از سوی غرب و شرق قرار داشته است.

آزادی خواه گفت: در شرایطی که دشمنان خارجی از تمام توان خود برای ضربه زدن به منافع ملت ایران و مانع تراشی در راه پیشرفت کشورمان استفاده می کنند، متاسفانه عده ای در داخل تنها راه پیشرفت را نگاه به خارج و کمک گرفتن از خارجی ها می دانند.

وی بیان داشت: این عده می گویند ما چاره ای به غیر از مذاکره و همراهی با غرب و به ویژه آمریکا نداریم و اگر می خواهیم پیشرفتی داشته باشیم، باید با آمریکا آشتی کنیم.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس تاکید کرد: نگاه به خارج برای دست یابی به توسعه، سم مهلکی است که نه تنها ما را به سمت توسعه هدایت نمی کند، بلکه ایران را از مسیر پیشرفت نیز باز می دارد.

آزادی خواه گفت: تا به امروز در هر حوزه ای که پیشرفت کرده ایم، این پیشرفت ها ناشی از اتکا به توان بومی، نیروی متخصص داخلی، روحیه انقلابی و جهادی در داخل بوده و نگاه به خارج از مرزها هیچ فایده ای برای ایران نداشته است.

وی اظهار داشت: تجربه ثابت کرده است که دست یابی به توسعه در ایران، تنها با بهره مندی از روحیه انقلابی و جهادی و حرکت در مسیر ولایت محقق می شود و نمی توان هیچ امیدی به خارجی ها و بیگانگان در این زمینه داشت.

نماینده مردم ملایر در خانه  ملت در پایان گفت: کشورهایی که در سخت ترین شرایط حتی از فروش سیم خاردار به ایران خودداری کرده و به هر بهانه ای ما را تحت فشار تحریم های اقتصادی قرار می دهند، به طور قطع دلسوز ایران و ایرانی نیستند و نمی توان به نسخه های آنها برای دست یابی به توسعه و پشرفت دلخوش کرد.