رییس مجلس افغانستان گفت: حضور آمریکا در منطقه فعالیت تروریست ها را پررنگ تر کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرئوف ابراهیمی صبح امروز در دومین کنفرانس روسای مجالس 6 کشور آسیایی در خصوص چالش‌های تروریسم در تهران با اشاره به کشور خودش به عنوان جولانگاه حوادث تروریستی گفت: متاسفانه حضور آمریکا در منطقه حمایت از تروریست را پررنگ تر کرده است، آمریکا هیچگاه بر کیش و آئین خود پایبند نیست، آمریکایی‌ها زمانی که پول برایشان مهیا شود نسبت به کشتار مردم بیگناه اقدام می‌کنند.

او با مهم خواندن برگزاری چنین اجلاس هایی بیان کرد: خوشبختانه اعضای پارلمان‌هایی که در این اجلاس حضور دارند از روابط سیاسی و فرهنگی زیادی برخوردار هستند و همواره اهداف و منافع مشترکی دارند.

رییس مجلس افغانستان ادامه داد: چالش‌های اساسی روبروی ما در مواجهه و مبارزه با تروریسم در منطقه وجود دارد که باید برای آنها راهکارهای اساسی اندیشیده شود بنابراین همکاری‌های منطقه‌ای ما در ارتباط با مبارزه با تروریسم لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

وی اضافه کرد: علیرغم نیروهای نظامی جهان، تروریسم بیش از پیش فعال شده است و همواره قربانی می‌گیرد.

رییس مجلس افغانستان  همچنین یادآور شد: حضور فعال تروریسم در افغانستان باعث شده است این کشور نسبت به تحقق برنامه‌های خود پیش برود.

ابراهیمی افزود: تهدیدها و چالش‌هایی که روبروی ما قرار دارد با تدبیر و برنامه‌های ویژه قابل برطرف شدن هستند.

ابراهیمی در بخش دیگری از سخنانش مسئله مهم و اساسی در منطقه را در حال حاضر و شرایط فعلی مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی خواند و اظهارداشت: اهداف شوم تروریسم در واقع اهداف منطقه را به چالش می‌کشاند بنابراین اتصال و همکاری منطقه‌ای  عزم قوی سیاسی را ایجاد خواهد کرد. 

وی در بخش پایانی سخنانش با اعلام همکاری و حمایت پارلمان و حکومت افغانستان در راستای مبارزه با تروریسم بر لزوم همکاری دوجانبه بین کشورهای حاضر در این اجلاس و برنامه‌های مدون در راستای مبارزه با تروریسم تأکید کرد.