رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مقام معظم رهبری چندی پیش در جمعی در کرمانشاه به این مسئله اشاره کردند و به نظر بنده هم کار خوبی است اما شرایط امروز ما آمادگی این تغییر را ندارد و برای این تغییرات ظرف زمانی کشور مناسب نیست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، نشست خبری علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی برگزار شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این نشست در پاسخ به خبرنگار موج در خصوص اینکه چه زمانی قرار است به سمت نظام پارلمانی حرکت کنیم، اظهارکرد: مقام معظم رهبری چندی پیش در جمعی در کرمانشاه به این مسئله اشاره کردند و به نظر بنده هم کار خوبی است اما شرایط امروز ما آمادگی این تغییر را ندارد و برای این تغییرات ظرف زمانی کشور مناسب نیست.

تعطیلات مجلس مطابق آیین نامه است

لاریجانی در واکنش به سؤال دیگر خبرنگار موج مبنی بر اینکه چرا تعطیلات مجلس شورای اسلامی تا این حد زیاد است، گفت: تعطیلات مجلس مطابق آیین نامه است و پس از سه هفته جلسه علنی، نمایندگان یک هفته به حوزه های انتخابیه خود می روند که البته در آنجا هم تا نیمه های شب کارهای شاقی انجام می دهند و تعطیل نیستند و در آنجا مشغول کار هستند.