وزیر امور خارجه گفت: با تصویب لوایحی که توسط دولت به مجلس شورای اسلامی داده شده است باید بتوانیم جلوی رخنه پولشویی را بگیریم.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سؤالات نمایندگان ملت در نشست این کمیسیون بسیار گسترده بود، اظهار کرد: این سوالات از فعالیت وزارت خارجه در حوزه‌های اقتصادی تا روابط با همسایگان و تعیین سفرا را شامل می‌شد.

وی افزود: سؤالات نمایندگان ملت بسیار مفید بود، تعدادی از سؤالات در خصوص پولشویی بود و من اعلام کردم که حرف‌هایم در این خصوص کاملاً واضح است و برخی از حرف‌هایی که در صحبت من وجود نداشت، از سوی برخی افراد دیگر مطرح شده ا ست.

وی ادامه داد: ‌من به عنوان فردی که همواره از نظام جمهوری دفاع کرده‌ام و همه جا واقعیت‌ها را گفته‌ام اعلام می‌کنم که این واقعیت که پولشویی در ایران به مانند همه کشورها وجود دارد به معنای همراهی ما نیست. مهم آن است که با پولشویی برخورد لازم صورت گیرد.

ظریف افزود: پولشویی از سوی گروه‌های مواد مخدری و فسادهای موجود در کشور صورت می‌گیرد ضمن اینکه افرادی که فرار مالیاتی دارند هم در مسیر پولشویی فعال هستند. 

وی خاطرنشان کرد: آنچه مهم است این است که با تصویب لوایحی که توسط دولت به مجلس شورای اسلامی داده شده است بتوانیم جلوی رخنه این کار را بگیریم، البته گروه‌هایی ممکن است منافعی داشته باشند و به دنبال فضاسازی علیه این کار باشند.