نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی معتقد است که استیضاح جواد ظریف وزیر خارجه در شرایط فعلی به مصلحت نظام نیست.

غلامرضا کاتب در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، در خصوص آخرین وضعیت طرح استیضاح وزیر خارجه اظهار داشت: برخی از همکاران در مجلس این طرح را پیگیری می کنند، اما باید دید که تا چه اندازه در همراه کردن دیگر نمایندگان موفق خواهند بود.

وی افزود: معتقدم در شرایط فعلی استیضاح  ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به مصلحت نظام نیست و نمی توان در اوج تنش های سیاسی با آمریکا و در دوره ای که غربی ها از تمام توان خود برای فشار آوردن به ملت ایران و جمهوری اسلامی استفاده می کنند، ما وزیر خارجه خود را استیضاح کنیم.

رییس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر جواد ظریف به عنوان وزیر امور خارجه دولت، فردی است که در حوزه دیپلماسی، سیاست خارجی و حوزه مسوولیت خود و وظائفی که بر عهده داشته، موفق بوده است.

کاتب گفت: همچنین مجلس نیز از عملکرد وزیر خارجه رضایت دارد و یقینا طرح استیضاح وزیر خارجه به مرحله ای که در صحن علنی مجلس مطرح شود، نخواهد رسید.

وی بیان داشت: در شرایط حساس امروز که دشمنان در حال توطئه علیه کشورمان هستند، باید هوشیار باشیم و به ویژه در حوزه سیاست خارجی و مسائلی که با این حوزه مربوط است، باید با هوشیاری گام برداریم.

نماینده مردم گرمسار در مجلس در پاسخ به این پرسش که چرا طرح هایی از این دست در مجلس مطرح می شود، گفت: نمی توان به نمایندگان گفت که چرا اقدامی که در چارچوب وظائف و اختیارات قانونی آنها است را انجام داده اند، اما نظرات برخی از نمایندگان را هم نمی توان به کل مجلس مربوط دانست.