رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت:درباره استیضاح وزیر امور خارجه، گفت: فارغ از آنکه اظهارات ظریف درباره پولشویی صحیح است یا غلط، در شرایط فعلی سیاست خارجی ما در خط مقدم مبارزه با تحریم‌ها است.

به گزارش خبرگزاری موج، کاظم جلالی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره استیضاح وزیر امور خارجه، گفت: فارغ از آنکه اظهارات ظریف درباره پولشویی صحیح است یا غلط، در شرایط فعلی سیاست خارجی ما در خط مقدم مبارزه با تحریم‌ها است و همه برنامه‌هایی که خصوصاً در حوزه اقتصاد طراحی می‌شود، یک پایه اصلی آن وزارت خارجه است.

وی با بیان اینکه بر این اساس استیضاح وزیر امور خارجه به مصلحت کشور نیست، ادامه داد: در شرایط فعلی بیشتر از همیشه نیاز به همدلی و وحدت داریم و همه مسئولان باید توان خود را برای عبور از شرایط تحریم بگذارند بنابراین همه باید وزارت خارجه را تقویت کنیم تا وظایفش را به خوبی انجام دهد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی افزود: بنده با فراکسیون‌های دیگر مجلس هم درباره استیضاح ظریف صحبت کرده‌ام که آنان هم اقبال زیادی به این استیضاح نشان ندادند و امیدوارم کسانی که متقاضی استیضاح وزیر امور خارجه هستند، از پاسخ‌های وی قانع شوند و بحث به صحن علنی کشیده نشود اما اگر استیضاح وی به صحن علنی کشیده شود، معتقدم که ظریف رأی اعتماد بالایی از نمایندگان می‌گیرد.

جلالی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه تا چه حد ضرورت دارد که وزیر امور خارجه مستندات و مدارک خود درباره پولشویی در کشور را ارائه دهد؟ گفت: بنده معتقدم در شرایط فعلی، مسئولان جمهوری اسلامی باید کمتر حرف بزنند و حرف‌های لازم و ضروری را مطرح کنند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مسئولان کشور باید حرف‌های مستند بزنند، خاطرنشان کرد: کشور نیاز به ثبات و هم‌افزایی دارد و در این شرایط مسئولان نباید حرف‌هایی بزنند که ذهن‌ها را به سمت موارد اختلافی ببرد.