معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه بسیجیان در دوران دفاع مقدس از خودگذشتگی و فداکاری بسیاری داشتند، گفت: بسیج در حفظ آرمان های انقلاب در تمام دوران به ویژه دوران دفاع مقدس از هیچ کوششی دریغ نکرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ علی جهانشاهی در مراسم گرامیداشت هفته بسیج و تقدیر از بسیجیان کوی سازمانی شهید رنجبر نزاجا با بیان اینکه شهدا در راه حفظ، حراست و پیشرفت کشور از هیچ کوششی دریغ نکردند، گفت: تشکیل بسیج مصداق تصمیم الهی بود که امام (ره) در سال 1358 آن را اتخاذ کردند و این سازمان در حفظ آرمان های انقلاب در تمام دوران به ویژه دوران دفاع مقدس از هیچ کوششی دریغ نکرد.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش افزود: بسیجیان با ایثار، شجاعت و شهات طلبی در کنار ارتش و سپاه با رهبری امام (ره) و مقام معظم رهبری (حفظه الله) در برابر ارتش بعث عراق ایستادگی کردند.

وی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس بیش از 80 کشور به ویژه بلوک شرق و غرب بر علیه ایران متحد شده بودند، تاکید کرد: بسیج با تکیه بر نیروهای متشکل از اقشار مختلف تاثیر به سزایی در دفاع از کشور و پیروزی در عملیات ها داشت.

جهانشاهی گفت: بسیجیان بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری مظهر وحدت، اقتدار، اتحاد و افتخار ملی هستند و این در حالی است که بسیج مختص به یک قشر خاص نیست و کارکنان ارتش نیز بسیجی هستند و در کوی های سازمانی ارتش کارکنان پایور و خانواده آن ها واحدهای بسیج را راه اندازی و آن ها را مدیریت می کنند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه بسیج با افتخار پله های ترقی را طی می کند، خاطرنشان کرد: بسیج در آستانه 40 سالگی هر زمان که نیاز بوده، حضور مستمر و تاثیرگذار داشته و در کنار مردم بوده است

جهانشاهی اخلاص، ولایت مداری، بصیرت، ایثارگری، از خودگذشتگی، شهادت طلبی و شجاعت را از ویژگی های بسیجیان برشمرد و افزود: روحیه ایثارگری و فداکاری بسیجیان به خانواده آن ها هم منتقل شده است.

در این مراسم از فعالین فرهنگی و بسیجیان پایگاه مقاومت امام علی(ع) و پایگاه انسیه کوی سازمانی شهید رنجبر نزاجا تقدیر به عمل آمد.