فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: بی آبرویی و خفت نصیب آمریکایی ها طی این چهل سال شده است. امروز پرچم شکوه انقلاب اسلامی در عرشه ناوشکن های ایرانی به اهتزاز درآمده است.

به گزارش خبرگزاری موج، دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی پیش از خطبه های امروز نماز جمعه تهران اظهار کرد: دهه اول انقلاب با تحریم ها، ترورها و فشارهای زیادی همراه بود. دشمنان تلاش کردند با این اقدام خود از همراهی با انقلاب مایوس کنند اما زمانی که نتوانستند به این هدف خود دست یابند جنگ نیابتی را به ملت ایران تحمیل کردند. این جنگ با کمک ایادی منطقه ای استکبار که امروز گاو شیرده و یا ارباب اره ها نامیده می شوند، انجام شد.

وی اظهار داشت: ساختارهای سیاسی، نظامی و دفاعی انقلاب هنوز به انسجام نرسیده بود و در چنین شرایطی سیلی محکمی به صورت دشمنان زده شد. حماسه ۷ آذر نیروی دریایی برگ زرینی در کارنامه نیروی دریایی است. مقاومت ۳۴ روزه تکاوران نیروی دریایی استراتژی دشمنان برای تسخیر تهران را شکست داد و عراق تا پایان جنگ نتوانست از نیروی دریایی خود استفاده کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتشتاکید کرد: عملیات مروارید سیلی محکمی به رژیم بعث عراق زد و نیروی دریایی آن را از حیز انتفاع انداخت. عملیات اسکورت که توسط نیروی دریایی انجام شد و در این عملیات توانستیم ده هزار کشتی تجاری را به سلامت به مقصد برسانیم.

امیر خانزادی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: در دهه دوم انقلاب در شرایط تحریم قطعات مورد نیاز خود را ساختیم. فرزندان این مملکت و ظرفیت و توانمندی های آنها را قبول کردیم و نیروی انسانی مان را خودمان تربیت کردیم و به این ترتیب وابستگی به خارج از کشور برای تربیت نیروی انسانی را قطع کردیم.

وی ادامه داد: در دهه سوم انقلاب خیز بلند نیروی دریایی برای ساخت تجهیزات آغاز شد و هر آنچه برای حضور مقتدرانه در دنیا نیاز داشتیم، ساختیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: کار مبارزه با دزدان دریایی را در هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای ایران انجام شد و تا امروز ۵۸ ناوگروه به خلیج عدن اعزام شده است که این امر مورد تقدیر سازمان های جهانی قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: دهه چهارم انقلاب مملو از اقدامات بدون توقف نیروی دریایی است. نیروی دریایی پرچمدار توسعه سواحل مکران شد که تداوم این توسعه اقتدار جمهوری اسلامی در دریاها را به همراه دارد.

دریادار خانزادی گفت: امروز در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی زیر دریایی غدیر ۹۵۵ و نسل جدید زیردریایی های راهبردی کلاس فاتح و ناوشکن تمام ایرانی سهند را به ناوگان جنوب جمهوری اسلامی ایران ملحق می کنیم.

وی تأکید کرد: ان شاءالله فردا شاهد خواهیم بود که نسل جدیدی از ناو شکن های کلاس موج و نسل سوم جماران به نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در جنوب ملحق خواهد شد و در پی آن ناوشکن های دنا و برای بار دیگر ناوشکن جماران را برای چند ماه دیگر احیاء و برای بار دیگر به نیروی دریای ملحق خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: کجایند یاوه گویانی که ببینند زیر بار تحریم های مضحک شان نهال انقلاب به درختی تنومند تبدیل شده است. بی آبرویی و خفت نصیب آمریکایی ها طی این چهل سال شده است. امروز پرچم شکوه انقلاب اسلامی در عرشه ناوشکن های ایرانی به اهتزاز درآمده است.

وی تاکید کرد: امروز از پیروزی انقلاب ۴۰ سال گذشته است و نسل انقلاب آنهایی که در گهواره بودند امروز در سرپنجه ها هستند و انگشتان شان بر ماشه است. فرزندان جسور ایران اسلامی با اقتدار و سلامت در دریا حضور دارند تا دشمن حتی فکر تجاوز به مرزهای ایران را نکند. ما این شکوه را مدیون انقلاب و ملت بیدار و همیشه در صحنه هستیم.