موج
کدخبر : ۲۵۳۱۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-253161

امیر خانزادی:

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: کمتر از یک ماه دیگر هم اولین زیردریایی کلاس متوسط یعنی زیردریایی فاتح به ناوگان نیروی دریایی الحاق می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، در مراسم تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی، با بیان اینکه پس از آسیبی که به ناوشکن دماوند رسید، کار ساخت ناوشکن جدید دماوند آغاز شد، گفت: من امروز می‌گویم که ساخت ناوشکن دماوند جدید، تنها ۱۸ ماه به طول خواهد انجامید. کارهای زیادی بر روی سازه دماوند جدید صورت گرفته است؛ تا آخر سال ۹۷ موتورهای دماوند جدید نصب شده و سیستم‌های آن کاملا عملیاتی خواهند شد و این شناور در آب قرار خواهد گرفت.

وی ادامه: روز پنجشنبه (۸ آذر ماه) یک فروند از زیردریایی‌های کلاس غدیر به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش الحاق خواهد شد و روز شنبه (۱۰ آذر) نیز شاهد الحاق ناوشکن سهند به نیروی دریایی ارتش در خلیج فارس خواهیم بود؛ سهند جدید پیشرفته‌تر از سایر ناوشکن‌هایی است که تاکنون ساخته شده است.

امیر خانزادی در ادامه تصریح کرد: من امروز این نوید را می‌دهم که «دنا» به عنوان ناوشکن بعدی جمهوری اسلامی ایران در آستانه ساخت نهایی قرار گرفته است و ان‌شاالله در کمتر از ۶ ماه به بهره‌برداری خواهد رسید. کمتر از یک ماه دیگر هم اولین زیردریایی کلاس متوسط یعنی زیردریایی فاتح به ناوگان نیروی دریایی الحاق می‌شود.

بیشتر بخوانید: 

کارکنان و فرماندهان نیروی دریایی ارتش با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کردند

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها