نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی گفت: جمهوری اسلامی ایران این را فهمیده است که نباید در برابر قدرت‌های استکباری ترسید. امروز علی رغم تمام توطئه‌های دشمنان جمهوری اسلامی ایران از امنیت مثال زدنی برخوردار است و نقش موثری در امنیت منطقه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی عصر امروز دوشنبه (5 آذر ماه) در نشست عمومی 40 سالگی انقلاب اسلامی در حاشیه سی و دومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با بیان اینکه غرب بیش از پنج قرن است که در خلاء تمدنی قرار دارد گفت: غربی‌ها پس از جنگ جهانی دوم برای خود سلاح‌هایی ایجاد کردند که از آنها استفاده نامشروع داشتند آنها امروز با شعارهایی به اسم حقوق بشر و دفاع از مردم به خود اجازه تعیین تکلیف برای سایر دولت‌ها را می‌دهند و از اشغال، تجاوز و کودک کشی حمایت می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت خود در زمانی که در زمینه مذاکرات هسته‌ای فعالیت داشته است، گفت: در آن زمان این سوال مطرح می‌شد که چرا با وجود تمام مخالفت‌های جمهوری اسلامی با استفاده ناصحیح از انرژی هسته‌ای اما آنها همچنان با ما مخالفت می‌کردند و مانع فعالیت سانتریفیوژها می‌شدند. دلیل آن این بود که آنها از تفکر انقلابی هراس داشتند و نگرانی آنها از این بود که دین می‌تواند اندیشه‌ها و سیاست‌ها را تغییر بدهد. همین حجم از فعالیت‌های دینی ایران باعث شد که آنها همواره هراس داشته باشند؛ چرا که می‌دانستند دین می‌تواند از تمدن غربی پیشی بگیرد و خطراتی که برای انسان‌ها وجود دارد را از بین ببرد. یکی از دستاوردهای دیگر انقلاب اسلامی این است که در برابر دموکراسی‌های دروغین می‌ایستد و مردم سالاری مبتنی بر اندیشه دینی را نشان می‌دهد تا مردم بتوانند حیاتی تازه پیدا کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی تاکید کرد: آنها این را می‌دانند که مردم سالاری دینی در ایران وجود دارد و آنها از این می‌ترسند که این دستاوردهای انقلاب نیز به جهانیان برسد. خوشبختانه آنها در جنگ‌های 33 روزه، 51 روزه و اخیرا در جنگ سه روزه شکست خوردند. جمهوری اسلامی ایران این را فهمیده است که نباید در برابر قدرت‌های استکباری ترسید. امروز علی رغم تمام توطئه‌های دشمنان جمهوری اسلامی ایران از امنیت مثال زدنی برخوردار است و نقش موثری در امنیت منطقه دارد. چرا که به دو عنصر ایمان و عدالت اعتقاد دارد و پیشرفت را بر اساس آنها تعریف می‌کند.

جلیلی ادامه داد: ایمان می‌تواند قدرت یک ملت را افزایش دهد. امروز نهال جمهوری اسلامی به یک جوان برومند تبدیل شده، دستاوردهای آن در سراسر جهان قابل مشاهده است. تمام رئیس جمهورهای آمریکا این سخن امام که «آمریکا نمی‌تواند هیچ غلطی بکند» باور کنند. اسلام برای مقاومت و پیشرفت و قدرت انسان حرف دارد و آینده قدرت جهان از آن اسلام است.