رئیس پیشین مجمع تقریب مذاهب گفت: وحدت در مسلمانان موجب می شود تمام نیروها به یک سو گرایش پیدا کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، آیت الله تسخیری در سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی اظهار  کرد: بعضی از جاهلان اختلاف میان امت اسلامی را دستمایه اهداف شوم خود قرار می‌دهند و تفرقه افکنی می کنند.

وی تاکید کرد: همه امت اسلام باید دست‌به‌دست هم دهند و مانع تفرقه در جهان اسلام شدند وحدت را محقق کنند و خداوند هم در قرآن کریم هم چینین چیزی را از مسلمانان می‌خواهد.

رئیس پیشین مجمع تقریب مذاهب تصریح کرد: تقریب میان قلب‌ها و عقل‌ها محقق می‌شود اما وحدت با نزدیکی کلام و سخن محقق می‌شود.

آیت الله تسخیری در اهمیت وحدت در جهان اسلام عنوان کرد: اگر جامعه مسلمین بتواند اندیشه تقریب و تقارب در جهان اسلام را بگستراند و اگر به این نکته توجه کنیم قلب ها را هم نزدیک کردیم.

وی بر نقش وحدت در حل اختلاف جامعه اسلامی و تفرقه ها، تاکید کرد و افزود: با گسترش وحدت و همدلی اختلافات جزئی را از بین خواهیم برد و انسجام اسلامی شکل می گیرد.

رئیس پیشین مجمع جهانی تقریب مذاهب خطاب به نمایندگان کشورهای اسلامی حاضر در کنفرانس وحدت اسلامی، گفت: ما باید یک رویکرد واحد اسلامی ایجاد کنیم تا هدف ما در ایجاد امت واحد را محقق کند.

آیت الله تسخیری با یادآوری و قرائت آیاتی از کلام الله مجید، بیان کرد: قرآن کریم بر وحدت مسلمانان تاکید کرده و این مهم را از مسلمانان خواسته است و من هم از این نشست چنین انتظاری دارم تا اهداف بلند اسلام محقق شود.

وی مسئله تقریب را مقدمه ای برای ایجاد وحدت اسلامی است دانست و اظهار کرد: وحدت شامل همه مسائل می شود و نیروهای امت را به یکدیگر پیوند می دهد تا به یک سو گرایش داشته باشند.