سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تلاش برخی از نمایندگان برای رفع ابهام قانون منع بکارگیری بازنشستگان خبر داد.

زهرا سعیدی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: قانون منع بکارگیری بازنشستگان یک تلاش جدید در کشور بود که خوشبختانه با پیگیری های نمایندگان و همراهی و تلاش دیگر دستگاه ها از جمله شورای نگهبان و دولت به سرانجام رسید و امروز یک قانون لازم الاجرا است.

وی افزود: از ابتدا هم می دانستیم که در برابر این قانون مقاومت هایی صورت می گیرد و تلاش کردیم تا هیچ کسی مستثنی نباشد و تنها سمت های خاص و آنهم بر اساس مصالح و منافع کشور را مستنثی کردیم.

نماینده مردم مبارکه در مجلس تصریح کرد: البته ما مدعی نیستیم که قانون فوق بدون اشکال است و همانطور که گفتم، یک کار نوین و جدیدی را انجام دادیم و قطعا در اجرا ابهاماتی مطرح می شود.

سعیدی گفت: برخی از دستگاه ها و شرکت های وابسته به نهادهای دولتی نامه زدند و سوال کردند که این قانون وضعیت آنها را به طور دقیق مشخص نکرده است. به همین دلیل مقرر گردید تا قانون منع بکارگیری بازنشستگان برای این بخش ها رفع ابهام شود.

وی بیان داشت: در همین راستا مقرر گردید تا کمیسیون اجتماعی جلسه ای را برگزار کرده و نظرات و راهکارهای لازم برای رفع ابهام از قانون فوق را ارائه دهد تا در اجرا با هیچ مشکلی روبه رو نباشیم.

به گفته زهرا سعیدی مبارکه، جلسه فوق هفته آینده در کمیسیون اجتماعی برگزار می شود.