نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مسلمانان با یکدیگر وحدت و انسجام داشته باشند، هیچ قدرت سلطه‌گری نمی‌تواند چشم طمع به کشورهای اسلامی داشته باشد و هیچ قدرتی نمی‌تواند موجب اختلافات و مشکلات در جامعه شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه علنی امروز (سه‌شنبه)مجلس را بر عهده داشت، در ابتدای جلسه با تبریک سالروز ولادت حضرت محمد مصطفی (ص) و آغاز هفته وحدت گفت: هر مسلمانی باید تلاش کند تا اختلاف و تفرقه بین مسلمانان را با امر به معروف و نهی از منکر حل کند اما اگر نتوانیم تفرقه و مشکلات ناشی از آن را حل کنیم باید منتظر عذاب بزرگی از جانب خداوند بزرگ باشیم. به فرموده حضرت علی (ع) اختلاف، عصیان در مقابل خداست.

وی افزود: امیدوارم با باور و اعتقاد به آیات قرآن و روایات اهل بیت (ع) از ته دل و با تمام وجود به طرف وحدت برویم نه  فقط در زبان و گفتار و نه صرفا محدود به هفته وحدت، بلکه در عمل و رفتار براساس عدالت و بدون تفرقه و اختلاف با یکدیگر رفتار کنیم.

نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: اگر کتاب خدا برای ما دستور برای اجرا، زندگی و سعادت است، اطاعت از فرمان او هم یعنی چنگ زدن همه مسلمانان به ریسمان الهی. اگر مسلمانان با یکدیگر وحدت و انسجام داشته باشند، هیچ قدرت سلطه‌گری نمی‌تواند چشم طمع به کشورهای اسلامی داشته باشد و هیچ قدرتی نمی‌تواند موجب اختلافات و مشکلات در جامعه شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قطعا اگر موفق به حرکت در این مسیر شویم از همه مشکلات به راحتی و با سربلندی خارج خواهیم شد. امیدوارم خداوند کمک کند تا به هر آنچه می‌گوییم از ته دل باور داشته باشیم و آنچه را که باور داریم در عمل نشان دهیم.