معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: اگر توان رزمی و بازدارندگی نیرو‌های مسلح بالا باشد هیچ دشمنی به خود اجازه نخواهد داد تا چشم طمعی به جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در اولین همایش هم‌افزایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فرماندهان و مسئولان دانشگاه‌های افسری ارتش که امروز در دانشگاه امام علی (ع) برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه‌های افسری ارتش فرماندهانی را تربیت می‌کنند تا آمادگی برای مقابله با تهدیدات روز و آینده را داشته باشند.

وی با بیان اینکه بیشترین توجه تهدیدات آینده به علم و فناوری است، افزود: آمادگی رزمی، ارتقای توانمندی و بازدارندگی ما باید در این مسیر هدفمند صورت گیرد؛ تربیت و آموزش در کنار هم در دانشگاه‌های افسری ارتش مورد توجه است و در این راستا برنامه‌های مطلوبی در دستور کار قرار گرفته است.

سیاری گفت: آموزش‌های رزمی در کنار آموزش‌های علمی، جوانانی را تربیت می‌کند تا جوابگوی تهدیدات روز و آینده باشند و بتوانند بازدارندگی را به نمایش بگذارند.

وی خاطرنشان کرد: اگر توان رزمی و بازدارندگی نیرو‌های مسلح بالا باشد هیچ دشمنی به خود اجازه نخواهد داد تا چشم طمعی به جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: آمادگی رزمی و توان دفاعی بالا برای مقابله با تهدیدات و حفظ انقلاب اسلامی بسیار لازم است و در این راستا باید در حوزه نیروی انسانی به ویژه در زمینه تقویت و آمادگی رزمی برنامه‌های مطلوبی طرح ریزی کنیم.

گفتنی است، نمایندگان مجلس نیز در این همایش، بر حمایت همه جانبه در راستای ارتقای توان آموزشی و تربیتی در دانشگاه افسری امام علی (ع) تاکید کردند.