سامانه الکترونیکی بومی سرباز ماهر صبح امروز با حضور مقامات کشوری و لشکری رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سامانه الکترونیکی بومی سرباز ماهر صبح امروز دوشنبه 28 آبان ماه با حضور سردار مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح، سردار «موسی کمالی» رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، سردار ابراهیم کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، «سید مصطفی آذرکیش» مدیرکل دفتر آموزش وزارت آموزش و پرورش و «عیسی منصوری» معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر در ستاد کل نیروهای مسلح رونمایی شد.

هدف از بکارگیری این سامانه، مکانیزه کردن طرح جامعه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه است که شامل سه سطح قبل از خدمت، حین خدمت و بعد از خدمت است.

در این طرح با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی کشور با انجام مشاوره شغلی و ارائه دوره‌های مهارتی متناسب، با توجه به منطقه جغرافیایی که جوانان ذکور در آن سکونت دارند، توانمندی آن‌ها در قبل از خدمت افزایش می‌یابد؛ همچنین در حین خدمت سربازی، قابلیت‌های جوانان توسعه می‌یابد و آمادگی لازم برای ورود به بازار کسب و کار در آن‌ها ایجاد خواهد شد. پس از خدمت نیز تسهیل‌گری و زمینه‌سازی برای کارآفرینی و اشتغال سربازان صورت خواهد گرفت.

سامانه الکترونیکی سرباز ماهر با ایجاد پیوند میان متقاضیان، موسسات آموزشی (خصوصی و دولتی) و مراکز ارزیابی مهارتی، زمینه بهره‌گیری آموزش و مهارتی متناسب با نیاز بازار را برای جوانان فراهم خواهد کرد.