نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن تذکر رسمی به وزیر کشور گفت: رحمانی فضلی باید درباره برخورد ناشایست با نوازندگان جوان توضیح دهد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی موج اظهار داشت: متاسفانه فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان دهنده برخورد بسیار ناشایست ماموران خودسر با سه جوان است.

وی تصریح کرد: در این حوزه باید به چند نکته توجه داشت. نخست اینکه در شب شهادت امام معصوم (ع) نباید آنها اقدام به آوازخوانی می کردند و هیچ کس کار آنها را توجیه نمی کند.

این نماینده مجلس افزود: از سوی دیگر برخورد چند مامور خودسر را نمی توان به کل مجموعه نیروی انتظامی و یا نهادهای امنیتی مربوط دانست و به طور قطع این افراد معدود هستند.

جعفرزاده بیان داشت: با این وجود ما حق نداریم هرنوع برخوردی را به ویژه برخوردهای ناشایست را به نام تامین امنیت و یا امر به معروف و نهی از منکر با مردم انجام دهیم. آن زمانی که از ایثار و فداکاری ماموران اطلاعاتی و امنیتی و نیروی انتظامی دفاع می کنیم، در مورد خطا نیز باید تذکر دهیم.

وی افزود: به همین دلیل به صورت رسمی به عنوان نماینده مردم به برخورد با چند نوازنده جوان اعتراض داشته و تذکر رسمی خود را هم به وزیر کشور در صحن علنی مجلس دادم.

نماینده رشت در مجلس اظهار داشت: عبدالرضا رحمانی فضلی به عنوان وزیر کشور باید به مجلس پاسخگو باشد که چرا با سه جوانان نوازنده در شهر رشت به این صورت برخورد شده و مسوول آسیبی که به اعتماد مردم وارد شده و آسیب روحی پس از دیدن اینگونه تصاویر در ذهن آنها ایجاد می شود، کیست؟

جعفرزاده در پایان گفت: به طور قطع پیگیری این موضوع را تا زمان برخورد با ماموران خاطی ادامه خواهم داد.