موج

نوبخت؛

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: بخشی از اقتصاد هست که می تواند تاثیر تحریم ها را خنثی کند؛ انتظار به حق مردم رشد اقتصادی و تثبیت اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی جدید است که البته دانشگاه ها هم با آهنگ قابل قبولی نسبت به افراد ماهر اقدام می کنند؛ این افراد تمایل به مشارکت در توسعه ملی دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدباقر نوبخت در مراسم امضای تفاهم نامه بین سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت جهاد کشاورزی، اظهار داشت: دغدغه همه ما امروز این است که شرایطی که بدخواهان نظام و مردم در خارج از کشور ایجاد کرده اند، ثباتی در اقتصادمان داشته باشیم و آنچه که دشمنان می خواستند را خنثی کنیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: به خاطر متغیرهای برون زای برخی از قسمت های اقتصاد کشور تحت تاثیر تکانه های خارجی قرار می گیرد. به عنوان نمونه ارز یک متغیر برون زا است که البته تا بخشی هم تحت تاثیر قرار گرفت.

ثبات در بازار ارز تداوم خواهد داشت

وی ادامه داد: ضمن عذرخواهی از مردم بابت مسائل ارز، از بانک مرکزی تشکر می کنم که تا امروز ثبات را ایجاد کردند و این ثبات تدوام خواهد داشت.

وی گفت: بخشی از اقتصاد هست که می تواند تاثیر تحریم ها را خنثی کند؛ انتظار به حق مردم رشد اقتصادی و تثبیت اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی جدید است که البته دانشگاه ها هم با آهنگ قابل قبولی نسبت به افراد ماهر اقدام می کنند؛ این افراد تمایل به مشارکت در توسعه ملی دارند.

ایجاد 82 هزار شغل با امضای تفاهم نامه با جهاد کشاورزی

نوبخت با اشاره به تفاهم نامه امروز، افزود: با تفاهم نامه امروز حداقل 82 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد می کنیم. برنامه اول این است که در 10 رسته فعالیت سرمایه گذاری کنیم و شغل های جدید ایجاد و اشتغال موجود را هم حفظ کنیم.

وی ادامه داد: همچنین 6 رسته فعالیت را تعریف کردیم که با انجام آنها اشتغال موجود را تثبیت می کنیم. در برنامه دیگری توسعه باغات در مناطق مرزی را نیز مدنظر قرار داده ایم.

معاون رییس جمهور اظهار داشت: این انتظار از سازمان برنامه و بودجه به حق است که در شرایط تحریم، اوضاع را مدیریت کند.

وی با بیان اینکه ما به دنبال ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در سال جدید هستیم، گفت: این مسائل ربطی به تحریم ندارد. اینکه فکر کنیم چون تحریم شده ایم نمی توانیم بسیاری از کارها را انجام دهیم درست نیست.

نوبخت ادامه داد: وزیر امور خارجه اعتراف کرد که با کشوری مواجه هست که یکی از ثروتمند ترین کشورهای دنیا است. حتی مراجع اقتصادی اعلام کردند که ما هجدمین اقتصاد برتر دنیا هستیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: آمریکایی ها فکر کردند با تحریم می توانند کاری کنند که ما مجددا مذاکره کنیم؛ آمریکایی ها نتیجه مذاکرات قبلی را چه کردند؟ آژانس اتمی بین المللی بیش از 12 بار اعلام کرده که ایران بر تعهد خود پایبند بوده است.

نوبخت افزود: ما به خاطر فرهنگ ایرانی اسلامی خود به پیمان خود پایبند می مانیم. شما باید به افکار عمومی پاسخ دهید که نسبت به نتیجه مذاکرات چه کردید.

وی گفت: بدون اعتنا به آمریکایی ها کارمان را ادامه می دهیم شاید مزاحمت هایی ایجاد کند اما راهمان را ادامه خواهیم داد.

نوبخت در ادامه با بیان اینکه در گندم به خودکفایی رسیدیم، گفت: 12 هزار و 700 میلیارد تومان بای خرید تضمینی گندم پرداخت کردیم که 7 درصد نسبت به پیش بینی ها بیشتر بود.

وی افزود: همچنین 31 هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی پرداخت کردیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها