عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به جای برنامه ریزی برای مقابله با تحریم ها، برخی در داخل به دشمنان گرا می دهند.

سیدجواد ساداتی نژاد در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: تحریم های آمریکا اگر چه در رسانه ها تحت عنوان تحریم های جدید بیان می شود، اما موضوع جدیدی نیست و ترامپ از روزی که وارد کاخ سفید شد، اعلام کرد تحریم ها را باز می گرداند.

وی گفت: بنابراین این نکته که برای برنامه ریزی در جهت مقابله با تحریم ها زمان کافی در اختیار نداشتیم، قابل قبول نبوده و باید از یک سال قبل برای امروز برنامه ریزی می کردیم.

نماینده مردم کاشان در خانه ملت تصریح کرد: البته مسوولان دولت و وزارت خارجه و وزارت اقتصاد می گویند، برنامه ریزی لازم و کافی در این حوزه انجام شده، اما آنچه که در جامعه نمود دارد، نشان دهنده این است که برنامه ریزی نداشتیم، در غیر این صورت نباید وضعیت نرخ ارز و گرانی ها به اینجا می رسید.

ساداتی نژاد افزود: بنابراین می توان گفت برنامه ریزی لازم برای مقابله تحریم ها به درستی انجام نشده و یا حداقل تمام ابعاد را به صورت کامل و جامع ندیدیم و خود را برای امروز آماده نکردیم.

وی بیان داشت: متاسفانه از سوی دیگر مشاهده می کنیم به جای برنامه ریزی برای مقابله با تحریم ها برخی به دشمن گرا هم می دهند و مثلا می گویند سالانه این میزان پولشویی در کشور انجام می شود.

عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: هدف از طرح این مباحث، بازی در زمین دشمن است. متاسفانه برخی می خواهند مانند دوران برجام به جامعه القا کنند که چاره ای غیر از تصویب FATF و CFT نداریم و اگر این لوایح را تصویب و اجرا نکنیم، متضرر می شویم.

ساداتی نژاد ادامه داد: همزمان هم عده ای دیگر می گویند فلان میزان در کشور پولشویی اتفاق افتاده است. حال این پرسش مطرح می شود که آیا طرح چنین مباحثی به غیر از گرا دادن به دشمن است؟

وی در پایان تاکید کرد: ما باید برای تمام توطئه های دشمنان برنامه داشته باشیم و مقابله با تحریم ها نیز تنها از طریق اجرای اقتصاد مقاومتی قابل اجرا است.