ایران نه تنها از کشورهای دیگر عقب نیافتاده، بلکه توانسته تمامی تجهیزات دفاعی مورد نیاز خود را تولیدکند. به طوری‌ که در حال حاضر به هیچ کشوری وابستگی ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در جریان سفر به هند جهت حضور در همایش دهمین سالگرد تاسیس سمپوزیوم نیروهای دریایی حاشیه اقیانوس هند (IONS) در دیدار با حجت السلام مهدی مهدوی‌پور نماینده ولی فقیه در هند، اهداف ماموریت و روند شکل گیری اجلاس IONS و میزبانی موفق جمهوری اسلامی ایران از این همایش را تشریح کرد.

در ابتدای این دیدار، نماینده ولی فقیه در هند با اشاره به اهمیت این کشور از منظر مقام معظم رهبری و اشراف ایشان بر این شبه قاره، درباره نفوذ فرهنگی کشور ایران در دنیا و شبه قاره هند مطالبی را بیان کرد. حجت الاسلام مهدوی پور با اشاره به تمدن مشترک و وجوه فرهنگی مشابه بین ایران و هند بر اهمیت راهبردی این کشور برای ایران تاکید کرد و گفت:در حوزه تفکر اسلامی بیش از 100 هزار کتاب خوب در هندوستان وجود دارد.

امیر دریادار خانزادی نیز در این دیدار ضمن بیان قدرت نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: امروزه نیروی دریایی ایران از نظر مهم‌ترین شاخص که میزان تاثیرگذاری در منطقه و داشتن نیروی انسانی خلاق است، در منطقه حرف اول را می‌زند.

وی با اشاره به الحاق ناوشکن‌ها و زیرسطحی‌های مدرن در آینده نزدیک به نیروی دریایی ارتش، بر تاثیرگذاری نیروی دریایی در آب‌های بین‌المللی و تامین منافع کشور تاکید کرد.

فرمانده نیروی دریایی همچنین به اهمیت کسب علم و دانش روز و بهره‌گیری از پیشرفت‌های تکنولوژیک سایر کشورهای دوست به ویژه در منطقه اقیانوس هند برلزوم اعزام دانشجویان جدید به کشورهایی نظیر پاکستان، هند، عمان و چین اشاره کرد و افزود: از برکت انقلاب اسلامی، ایران نه تنها از کشورهای دیگر عقب نیافتاده، بلکه توانسته تمامی تجهیزات دفاعی مورد نیاز خود را تولیدکند. به طوری‌ که در حال حاضر به هیچ کشوری وابستگی ندارد.

وی در پایان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر گسترش دشمنی‌ها در اقیانوس‌ها، بر اهمیت توجه به دریا و هوشیاری و حرکت از روی برنامه برای مقابله با استکبار تاکید کرد.