رئیس سازمان انرژی اتمی کشور گفت: برگزاری کنگره شهدا در استان قزوین به منظور ایجاد تلنگر برای یکایک ما است تا بدانیم برای رهایی از بند اسارت دنیا باید به سمت سبک و سیره شهدا حرکت کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور در کنگره سه هزار شهید استان قزوین با حضور سرلشکر سید یحیی رحیم‌صفوی، مشاور عالی فرمانده کل قوا، علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی و معاون رئیس‌جمهور و مسئولان استانی برگزار شد با تاکید بر اینکه برای درک مفهوم شهادت و پیام و سیره شهدا نیاز است فلسفه زندگی و آزادی را مورد توجه قرار دهیم، گفت: آزادی را می‌توان رها شدن از قید ظالم و ظلم و کرنش نکردن در برابر استکبار برشمرد؛ همچنین آزادی را می‌توان به مفهوم بنده خالص خدا بودن، پیوستن به حق و فهم و درک درست از زندگی  تعریف کرد.

وی افزود: با همت بلند مردمان آزاده می‌توان سقف آزادی را بالاتر برد چراکه آزادی با قامت فکری مردمان ما ارتباط تنگاتنگی دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور تصریح کرد: شهدا قامت فکری ما هستند و سقف آزادی را برای ملت ما تا کنگره عرش بالا بردند و هم‌اکنون نیز از عرش الهی نظاره‌گر عملکرد ما هستند که در چه مسیری و رو به چه مقصدی در حال حرکت هستیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور تصریح کرد: شهدا قامت فکری ما هستند و سقف آزادی را برای ملت ما تا کنگره عرش بالا بردند و هم‌اکنون نیز از عرش الهی نظاره‌گر عملکرد ما هستند که در چه مسیری و رو به چه مقصدی در حال حرکت هستیم.

وی ادامه داد: شهدا بلندقامتان تفکر و همت بوده که سقف آزادی را بالا برده تا ملت ما غلام حلقه به گوش استکبار نباشند.

صالحی با اشاره به چالش‌های پیش‌روی کشورمان گفت: دلیل این چالش‌ها موضوع هسته‌ای نیست بلکه موضوع هسته‌ای بهانه است و اگر آن را کنار بگذاریم دنیای استکبار موضوعات دیگری از جمله موشکی، آزادی، تروریسم و امثال آن را بهانه خواهد کرد.

معاون رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در حقیقت دشمنان و دنیای استکبار با این بهانه‌تراشی‌ها به دنبال آن هستند تا باردیگر ملت و نظام سیاسی ما را بر مدار سیاست خود قرار داده و کمر اراده ما را در برابر خود خم کنند.

وی به برگزاری کنگره شهدا در استان قزوین اشاره و عنوان کرد: این بزرگداشت‌ها به منظور ایجاد تلنگر برای یکایک ما است تا بدانیم برای رهایی از بند اسارت دنیا باید به سمت سبک و سیره شهدا حرکت کنیم.

صالحی در پایان عنوان کرد: شهدا نشانه‌های راه ما در زمان کنونی هستند که ما را از وادی حیران و سرگردانی نجات می‌دهند لذا برگزاری کنگره شهدا می‌تواند نشان دهد که ما پایبند راه شهدا هستیم.