عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نمی توان چندان به قول و قرار با اروپایی ها در حوزه شکستن تحریم ها امیدوار بود.

مسعود گودرزی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج در خصوص اینکه چرا تاکنون کانال ویژه مالی بین ایران و اتحادیه اروپا علیرغم آغاز تحریم ها، به طور رسمی فعال نشده است؟ گفت: متاسفانه یکی از مشکلات ما این است که تصور می کنیم باید سیاست های خود را با کشورهای دیگر هماهنگ کنیم و اگر یک وعده محقق نشود، تصور می کنیم که دیگر راه حلی برای برون رفت از مشکل نداریم.

وی افزود: این در حالی است که در شرایط جنگی باید بر داشته ها و ظرفیت های داخلی بیش از حمایت های خارجی اتکا کنیم و با اتکا به توانمندی داخلی می توانیم بسیاری از مشکلات را پشت سر بگذاریم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر باید به این نکته نیز توجه داشت که در سیاست خارجی کشورها، هر کشوری بیش تر برای حفظ و تامین و گسترش منافع خود تلاش می کند و نباید انتظار داشته باشیم که آنها برای منافع ما تلاش کنند.

گودرزی به برخی وعده ها برای راه اندازی خط ویژه مالی میان ایران و اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت: بر اساس گزارش وزارت خارجه و دستگاه های مربوطه، برقراری این خط نهایی شده است، اما به طور کلی چندان نمی توان به قول و قرارهای اروپایی ها نیز مانند آمریکایی ها اعتماد کرد، زیرا آنها نیز در نهایت منافع خودشان را در نظر می گیرند.

وی افزود: اگر خط ارتباطی مالی میان ایران و اتحادیه اروپا برقرار هم  نشود، ما این ظرفیت را داریم که از راه های دیگر برای فروش نفت و تامین مایحتاج داخلی اقدام کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  مجلس در پایان تاکید کرد: مهم این است که ما در شرایط فعلی باید برای برون رفت از مشکلات بر تقویت وحدت و همدلی در داخل تاکید کرده و با حفظ وحدت برای رفع مشکلات و شکستن تحریم ها و تهدیدها بیش از گذشته تلاش کنیم.