رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران با استقامت در جنگ پیروز شد، گفت: ایران با استقامت اقتصادی بازسازی می شود و یک کهنه سرباز جنگ جهانی دوم هم استقامت ایران را ستود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، علی لاریجانی در یادواره سرداران و ۱۵۰۰ شهید فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اظهار کرد: ثمره خون شهدا باعث شد تا ملت ایران با عزت زندگی کنند.

وی افزود: نیروی انتظامی یک نیروی مهم برای کشور است و فعالیت های بسیار متنوع و گسترده دارد و از ایجاد نظم در خیابان ها تا مبارزه با اشرار و مبارزه با قاچاق و صیانت از مرزها بر عهده نیروی انتظامی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همه باید قدردان خدمات نیروی انتظامی دارند و در اربعین این خدمات عظیم به زائران در ایجاد انضباط و امنیت برای زائران کار بزرگی بود.

لاریجانی به گزارش فرمانده ناجا در مراسم اربعین اشاره و عنوان کرد: این نمونه ای از کارهای ارزشمند نیروی انتظامی است و امنیت مردم در شهرها و روستاها و مرزها مرهون زحمات نیروی انتظامی است.

وی به شهدای نیروی انتظامی پرداخت و درهمین رابطه گفت: مرحوم شهید مطهری می گفت شهدا روحیه حماسی به ملت می دهد.

لاریجانی به رحلت پیامبر (ص)و شهادت امام حسن (ع) و شهادت امام رضا (ع) نیز پرداخت و ادامه داد: زندگی و سیره پیامبر و ائمه روشی بالغ بر ۲۷۳ سال زیست پاک است که معصومین برای ما به یادگار گذاشتند.

وی به مخالفت های جاهلان با پیامبر خدا اشاره و ادامه داد: مشرکین شخصیت پیامبر را ترور می کردند و او را شاعر خواندند و پیامبر راه خود را با استقامت ادامه دادند.

رئیس مجلس افزود: دشمن بعد از ترور شخصیت به سراغ ترور فیزیکی رفتند و به ایشان سنگ پرت کردند و دندان ایشان شکست و برای کشتن پیامبر نقشه کشیدند و با تدبیر مسلمین موفق نشدند و پیامبر در رسالت خود استقامت کردند.

وی به محاصره اقتصادی در شعب ابی طالب پرداخت و تصریح کرد: اسلام در نتیحه استقامت گسترده شد و در شعب ابی طالب یک خرما در دهان چند نفر می چرخید و همچنان استقامت از بین نرفت.

لاریجانی با تاکید بر توجه به سنت اولیاء الله، اظهار کرد: پس از ۱۴۰۰ سال باید وظیفه خود را بدانیم و نگرانی پیامبر از امت خود برای خفیف دانستن دین در بین جامعه بود که پوسته ای از دین در جامعه باقی بماند.

وی در همین رابطه با سخنان شهید مطهری پرداخت و افزود: شهید مطهری از انحراف در دین نگران بود که پوسته دین را نگاه می داشتند و دین را خفیف می کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بخشی از دین شعائر دین است.

لاریجانی در بخشی از سخنانش به ذلت برخی از ملت ها که ظاهر اسلام را نگه داشتند، به عنوان مثال اشاره و عنوان کرد: استقامت و نداشتن مقاومت دلیل ذلت است و در مقابل با استقامت جمهوری اسلامی ملتی عزتمند دارد.

وی به سفر خود در یکی از کشورهای اروپا اشاره و یادآور شد: کشورها به عزت ایران احترام می گذارند و یک کهنه سرباز جنگ جهانی دوم بیان کرد که سران کشورها به استقامت ارزشمند شما در قلب خود احترام می گذارند.

رئیس مجلس به وجود برخی از کشورهای کوچک منطقه نیز اشاره کرد و افزود: برخی از کشورها منابع دارند و می توانند به مردم کشور خود خدمت کنند در حالیکه به آمریکا پایگاه می دهند.

لاریجانی ادامه داد: با آنکه کشورها از آمریکا سلاح می خرند و میلیاردها دلار به آمریکایی ها پول می دهند همچنان  رئیس جمهور عجیب و غریب آمریکا به آنها توهین می کند.

وی با یادآوری سیره پیامبر اسلام گفت: رسول اکرم صل الله در حکومت کردن اهل جبر نبودند.

لاریجانی همچنین اظهار کرد: چرچیل می گوید اگرچه ما با آمریکایی ها پیمان بسته بودیم اما نمی توانستم از منافع کشور بریتانیای کبیر چشم بپوشم و با افتخار پیمان را زیر پا می گذارد و قانون زورگویی در دنیا حاکم شده است.

وی در بخشی از سخنان خود خطاب به خانواده معظم شهدا با یادآوری عهدشکنی آمریکا گفت: پیامبر هم فرموده بودند که اگر با کفار پیمان بستی تا زمانیکه آنها عهد شکنی نکردند، خیانت نکنید و پیمان شکنی نکنید در حالیکه آمریکا پیمان چند جانبه با چند کشور را شکست و زیر پا گذاشت.

لاریحانی ادامه داد: ائمه در سیره خود برای و سیاست و حکومت از هر وسیله ای برای رسیدن به هدف خود استفاده نمی کردند و لشکر یزید آب را بر روی لشکر و یاران امام حسین علیه السلام بستند.

امام بر سر پیمان خود با عراق ماند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط معاصر و کشور گفت: پس از قطعنامه ۵۹۸ دشمن مجدد از کرمانشاه و جنوب حمله کرد و امام گفت که ما سر پیمان خود هستیم.

لاریجانی تاکید کرد: انقلاب اسلامی مسیر سختی را طی کرده و اهداف بلندی دارد و در این مسیر بسیاری از بزرگان انقلاب را کشتند و ۱۷ هزار شهید از ما گرفتند و به دلیل پیروی از رهبری بزرگ ایران نتوانستند موفق شوند.

پیرو ولایت علی علیه السلام هستیم

وی خاطر نشان کرد: از گذشته هم به فکر تجزیه ایران بودند و امروز هم چند کشور کوچک را هم پیمان خود برای ضربه به ایران می کردند.

لاریجانی ادامه داد: دشمن تصور کرد با تحریم اقتصادی بنیه اقتصادی ایران را بر هم می زنند و این اشتباه بزرگ آنهاست چرا که ما پیرو امام علی علیه السلام هستیم و پای آئین و انقلاب خود می ایستیم.

ایران کشوری با اصالت است

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تصور کردند در مهر ماه می توانند فروش نفت ایران را به صفر برسانند در حالیکه موفق نشدند هر چند خسارت زدند و باید در پیمان شکنی خسارت بدهند.

لاریجانی گفت: ایران کشور کوچکی در منطقه نیست و اصالت دارد و باید از حضور مردم در اقتصاد استفاده کنیم ک باید بستر برای حضور مردم در اقتصاد فراهم شود و استعداد کشور ما به فعل می شود و باید روحیه مجاهدانه به شکل دیگری بروز کند.

رهبر انقلاب راه را برای جوانان باز می کند

وی تاکید کرد: ما کشور غنی هستیم و باید بیشترین توجه ما به تولید داخل و افزایش بهره وری باشد و باید از زمان درست استفاده کنیم و رهبری انقلاب راه را به درستی برای جوانان و مردم باز می کنند.

رئیس مجلس تصریح کرد: با مقاومت موفق می شویم و دشمنان باید بدانند نمی توانند همه دنیا را ببندند و راه را سخت تر کنند و ما در شرایطی بودیم که گاهی نفت را بشکه ای ۷ دلار می فروختیم.

لاریجانی افزود: اینکه امروز از ساخت موشک ایران دشمن عصبانی است برای این است که استقامت ایران را در جنگ درک کردند و اگر همین استقامت را در اقتصاد داشته باشیم اقتصاد ایران بازسازی می شود.