نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پرونده مستثنی شدن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان برای همیشه بسته شد.

سیده حمیده زرآبادی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج اظهار داشت: پس از تصویب و ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان، برخی به دنبال این بودند که شهردار بازنشسته تهران، از اجرای این قانون مستثنی شود.

وی افزود: تلاش های زیادی هم در این حوزه انجام شد. یک بار طرح یک فوریتی مستثنی شدن شهرداری تهران را به مجلس آوردند و یک بار هم استفساریه که هر دو رای نیاورد.

این نماینده مجلس با اشاره به رد استفساریه قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مورد شهرداری های کلانشهرها از سوی دو کمیسیون اجتماعی و شوراها که عصر روز گذشته انجام شد، تصریح کرد: پرونده مستثنی شدن شهردار تهران از اجرای قانون برای همیشه بسته شد و اعضای شورای شهر تهران باید به فکر شهردار جایگزین باشند.

زرآبادی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است باز هم حامیان برخی از مسوولان طرح های مشابهی برای حفظ شهردار تهران به مجلس بیاورند، گفت: بارها ثابت شده که اگر مجلس در خصوص یک موضوعی نظر مخالف داشته باشد، این نظر تغییر نمی کند. در مورد شهرداری تهران مجلس مخالف مستنثی شدن است و هر طرح و استفساریه دیگری هم بیاورند، باز هم رای نمی آورد.

نماینده قزوین در مجلس بیان داشت: این موضوع تنها مربوط به شهرداری تهران و قانون منع بکارگیری بازنشستگان نیست. در مورد تفکیک وزارتخانه ها نیز مجلس نظر مخالف داشت و دیدیم که در نهایت با این موضوع موافقت نکرد.