نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا متوجه شده است که تحریم های اقتصادی علیه ملت ایران بر سیاست های کشورمان اثرگذار نیست.

محمدجواد کولیوند در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج اظهار داشت: عملکرد ترامپ در مورد تحریم ها مانند همان مثال قدیمی است که با دست پس می زند و با پا پیش می کشد. علت این است که او متوجه شده تحریم های اقتصادی علیه ملت ایران بر سیاست های کشورمان اثرگذار نیست و ما مشی استکبارستیزی خود را رها نخواهیم کرد.

وی افزود: مشخص است که ترامپ ابعاد و واقعیت های جهانی را هنوز به درستی متوجه نشده و درک نکرده که در فضای فعلی جهان تنها یک کشور تصمیم گیر نیست و نمی تواند نقش کدخدایی را بازی کند.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: به همین دلیل است که می بینیم اروپایی ها نیز با مجموعه ایالات متحده به نوعی در حال مقابله هستند.

کولیوند گفت: از سوی دیگر می بینیم کشورهایی چون روسیه و هند و چین از تحریم ها تبعیت نکردند و به همین دلیل خودشان 8 کشور را از تحریم های جدید آمریکا معاف کردند.

وی بیان داشت: ترامپ زمانی که متوجه شد تحریم ها بر سیاست ایران اثرگذار نیست، اعلام کرد حاضر به مذاکره با ایران است و بارها این درخواست را مطرح کرده، اما به طور قطع ما با این دولت هیچ مذاکره ای نخواهیم داشت.

این نماینده مجلس افزود: آمریکایی ها در حال حاضر چند ترس جدی دارند، نخست اینکه می ترسند نتوانند کسری نفت ایران را در بازارهای جهانی جبران کنند. موضوع دوم این است که نگران افزایش قیمت جهانی نفت هستند و در نهایت از تاثیر رفتار با ایران و بدعهدی در مورد برجام در انتخابات آتی آمریکا هراس جدی دارند.

کولیوند در پاسخ به این پرسش که آیا پیام هایی از داخل ایران به خارج صادر می شود که هنوز ترامپ را امیدوار به مذاکره نگاه داشته است؟ گفت: نمی توان این موضوع را رد کرد، اما با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که بارها تاکید کردند، به طور قطع آمریکا رو به افول است و ایران با این کشور در شرایط فعلی مذاکره نخواهد کرد.