عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی گفت: راهپیمایی باشکوه و عظیم اربعین حسینی (ع) اقتدار جامعه شیعه را به رخ جهانیان کشانده است.

حجت الاسلام والمسلمین نصرالله پژمان فر در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج اظهار داشت: در طول تاریخ اسلام، رویدادهای مهم بسیاری وجود دارد که اثرگذاری خاص و طولانی مدت در حرکت امت اسلام داشته است.

وی افزود: یکی از مهمترین رخدادها مربوط به قیام عاشورای حسینی (ع) است و همانطور که امام حسین (ع) تاکید می فرمایند، خون گرانبهای شهدای بزرگوار کربلا همواره و در طول تاریخ در حال جوشش بوده و هرگز سرد نخواهد شد.

نماینده مردم مشهد در خانه ملت تصریح کرد: قیام عاشورا که نماد ظلم ستیزی و مبارزه و مقابله با انحراف در دین مبین اسلام است، اثرگذاری تاریخی داشته و امروز شاهد هستیم که حرکت عاشورا تبدیل به معیاری برای شناخت حق از باطل شده است.

پژمان فر گفت: روزی امام خمینی (ره) فرمودند این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگاه داشته است. در آن زمان شاید بسیاری و حتی علمای اسلامی معنی دقیق این فرمایش امام را درک نکردند، اما امروز و با اوج گیری راهپیمایی اربعین حسینی (ع) که با ابتکار عمل مقام عظمای ولایت صورت گرفته، بیش از گذشته معنی فرمایش امام (ره) را درک می کنیم.

وی تاکید کرد: راهپیمایی اربعین حسینی (ع) امروز تبدیل به همایشی عظیم و باشکوه از اقتدار جامعه شیعه شده و این اقتدار به رخ جهانیان کشیده شده است.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس ادامه داد: دشمنان وقتی می بینند که شیعیان چگونه بزرگ ترین اجتماع بشری را رقم می زنند، از این وحدت و همدلی و اعتقاد به هراس افتاده و به طور قطع در تهدیدها و توطئه های خود تجدید نظر می کنند.

پژمان فر گفت: امروزه همایش عظیم اربعین حسینی (ع) نشانه اقتدار جامعه شیعه است و ما باید با تمام توان ضمن حراست از این میراث ارزشمند، برای گسترش آن تلاش کنیم.