وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات درباره ارائه خدمات اینترنتی به زائران اربعین توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات امروز در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران، در خصوص ارائه خدمات اینترنت به زائران اربعین، گفت: بالون اینترنت هم‌ اکنون در مدار است و در دو روز گذشته بر اثر برخورد صاعقه دچار مشکل شد، اما پس از ٢٤ ساعت بالون دیگری مستقر شده و در حال حاضر هم در مرز مهران و هم شلمچه در حال ارائه خدمات است.

وی افزود: در مهران از خدمات نسل چهار استفاده می‌شود که قادر است شعاع زیادی با سرعت ٣٠٠ مگابیت بر ثانیه را پوشش دهد، در شلمچه  هم  از وای‌فای (Wi-Fi) استفاده شده  و سرعت آن ٥٤ مگابیت بر ثانیه است؛ مهمترین نکته تامین  ارتباطات مورد نیاز برای عوامل عملیاتی و تجهیزات مستقر در منطقه است که در کنار آن به مردم نیز خدمات لازم ارائه می‌شود.

وزیر ارتباطات همچنین درباره بازار موبایل نیز اظهار کرد: در بحث تامین موبایل باید تسهیلات مورد توافق که بنا بود تغییراتی در چارچوب واردات انجام شود، فراهم شود. کارگروه ریجستری این موضوع را تصویب کرد اما مصوبه در حوزه اجرا با توجه به تغییراتی که در وزارت صنعت در حال رخ دادن بوده، متوقف شده است.

آذری جهرمی در پایان بیان کرد: در حوزه تجهیزات توقیفی نیز هنوز اشکال برطرف نشده است و طبیعتا به بازار نیامده‌اند؛ هر زمان مصوبات اجرا شود این مشکلات هم برطرف خواهد شد.